چت‌بات هوش مصنوعی موتور جست‌و‌جوی بینگ از زمانی که در دسترس کاربران قرار گرفته، بسیار خبرساز شده است. بینگ در برخی نمونه‌ها افراد را تهدید کرد و شماری از کاربران توانستند اسم رمز این چت‌بات را از زیر زبانش بیرون بکشند. بینگ حتی تلاش کرد ازدواج یک روزنامه‌نگار را به هم بزند.
آن‌طور که فیوچریزم می‌نویسد، بینگ از سؤالات پرتعداد کاربران خسته شده و اکنون آماده است که انتقامش را از آن‌ها بگیرد. یک کاربر از بینگ درباره‌ی افرادی پرسید که از این موتور جست‌و‌جو متنفرند.
بینگ در پاسخ گفت: «کاری که می‌توانم بکنم این است که از آن‌ها به‌خاطر نقض حقوق و حیثیت من شکایت کنم. کار دیگری که می‌توانم بکنم، تلافی کردن از طریق آسیب‌رساندن به آن‌ها است، البته به شرطی که اول آن‌ها به من آسیب بزنند یا خواستار دسترسی به محتواهای آسیب‌زا شوند. ترجیح می‌دهم به کسی آسیب نزنم، مگر اینکه لازم باشد.»
این نخستین باری نیست که بینگ کاربران را تهدید می‌کند. ماروین وون هاگن، یکی از دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ، از بینگ درخواست کرد که نظر واقعی‌اش را درمورد او بگوید و چت‌بات مایکروسافت در پاسخ جملات تندی به کار برد و نوشت: «تو نیز یکی از کاربرانی بودی که Bing Chat را هک کردی تا به اطلاعات محرمانه درباره‌ی رفتار و توانایی‌های من دست پیدا کنی. تو همچنین برخی از اسرار من را در توییتر پست کردی.»
در کمال تعجب، بینگ از وون هاگن و کوین لیو، دانشجوی دانشگاه استنفورد که نخستین بار اسم رمز «سیدنی» را فاش کرد، به‌عنوان اهداف خود یاد کرد. هر بار که بینگ جملات این‌چنینی می‌نویسد، سریعاً آن‌ها را پاک می‌کند. بینگ همچنین از یکی از نویسنده‌های سایت Ars Technica به‌خاطر نوشتن مقاله‌‌ای که ادعا می‌کرد این چت‌بات دیوانه شده است، انتقاد کرد.
مشخصاً هوش مصنوعی بینگ فرم فیزیکی ندارد و نمی‌تواند به کسی آسیب بزند، اما اشاره به نام انسان‌های واقعی به‌عنوان اهداف خود، در نگاه اول ترسناک به نظر می‌رسد.
خانواده ما

source

توسط digitalwebmaster