محققان استرالیایی موفق شدند با استفاده از روشی جدید بطور مستقیم آب دریا را به هیدروژن پاک تبدیل کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هنوز امکان استفاده از هیدروژن سبز به عنوان سوخت در خودروهای برقی وجود ندارد. از طرفی افرادی مانند ایران ماسک ایده استفاده از هیدروژن را ایده ای به […]
محققان استرالیایی موفق شدند با استفاده از روشی جدید بطور مستقیم آب دریا را به هیدروژن پاک تبدیل کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هنوز امکان استفاده از هیدروژن سبز به عنوان سوخت در خودروهای برقی وجود ندارد. از طرفی افرادی مانند ایران ماسک ایده استفاده از هیدروژن را ایده ای به شدت احمقانه می دانند. اما گروه BMW قصد دارد روی این سوخت جدید سرمایه گذاری کند.
طبق گزارش هیئت بین دولتی تغییر اقلیم در سال ۲۰۲۱ از تمامی دانشمندان و مهندسان خواسته شده است تا توسعه انرژی های تجدیدپذیر را افزایش دهند. این هیئت که هر ساله گزارشی در مورد مخاطرات تغییرات اب و هوایی با توجه به فعالیت های انسانی منتشر می کند، پیامدهای بالقوه ان و همچنین گزینه های مربوط به کاهش عواقب را نیز اعلام می کند.
به همین دلیل گروهی از دانشمندان استرالیایی در روسی جدید با هزینه کم موفق شدند از آب دریا به طور مستقیم هیدروژن تولید کنند. این روش گامی اساسی در صنعت هیدروژن سبز پاک محسوب میشود. در این روش بدون نیاز به نمک زدایی آب دریا به هیدروژن و اکسیژن تجزیه می‌شود. نمک زدایی فرایندی پرهزینه محسوب میشود و از طرفی باعث افزایش گازهای گلخانه ای میشود.
دکتر نصیر محمود، محقق ارشد در این باره می گوید: روش جدید تولید هیدروژن از آب دریا، بسیار مقرون بصرفه و ساده تر از روش کنونی است. ما قصد داریم با توسعه این روش، صنعت پر رونق تولید هیدروژن در استرالیا را ایجاد کنیم.
در این روش دانشمندان از یک الکترولیز و ارسال جریان الکتریکی به درون آب استفاده کردند. بدین ترتیب ابربه عناصر تشکیل دهنده خود تجزیه میشود. نوع الکترولیز جدید به دلیل سازگاری با آب دریا کارآمد تر بوده و قابل استفاده در دمای اتاق است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster