دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تصویر امروز ناسا که توسط ابزار فروسرخ میانی تلسکوپ فضایی جیمز وب گرفته شده، جزئیات خیره‌کننده‌ای از این کهکشان باشکوه مارپیچی نشان می‌دهد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
NGC ۱۳۶۵ یک کهکشان مارپیچی میله‌ای عظیم است که قطری در حدود دویست هزار سال نوری دارد. این کهکشان ۵۶ میلیون سال نوری از صورت فلکی جنوبی کوره فاصله دارد.
کهکشان NGC ۱۳۶۵ دو برابر کهکشان راه شیری ما است. تصویر امروز ناسا که توسط ابزار فروسرخ میانی تلسکوپ فضایی جیمز وب (MIRI) گرفته شده، جزئیات خیره‌کننده‌ای از این کهکشان باشکوه مارپیچی را در طیف فروسرخ نشان می‌دهد.
میدان دید وب که حدوداً شصت هزار سال نوری امتداد دارد، سراسر NGC ۱۳۶۵ را دربرگرفته و هسته کهکشان و خوشه‌های ستاره‌ای درخشان تازه متولدشده را بررسی می‌کند. شبکه‌ای پیچیده‌ از رشته‌ها و حباب‌های غبارآلود توسط ستارگان جوان در امتداد بازوهای مارپیچی کهکشان از مرکز آن ایجاد شده است.
ستاره‌شناسان حدس می‌زنند که میدان گرانشی NGC ۱۳۶۵ نقش مهمی در تکامل کهکشان‌ ایفا می‌کند؛ میدان گرانشی همچنین گازوغبار را به گرداب ستاره‌ساز هدایت می‌کند و درنهایت مواد را به سیاهچاله مرکزی و پرجرم کهکشان می‌کشاند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster