محققان یک قرض ضد بارداری مردانه ساخته اند که توانسته برای کوتاه مدت بسیار موثر باشد. با استفاده از این قرص در آینده بار مصرف دارو از دوش زنان برداشته میشود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر روش های پیشگیری مردانه سنتی چندان جوابگو نبوده و راه حل های ایده […]
محققان یک قرض ضد بارداری مردانه ساخته اند که توانسته برای کوتاه مدت بسیار موثر باشد. با استفاده از این قرص در آینده بار مصرف دارو از دوش زنان برداشته میشود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر روش های پیشگیری مردانه سنتی چندان جوابگو نبوده و راه حل های ایده آلی به نظر نمی رسند. به همین دلیل دانشمندان روش جدیدی را روی موش ها آزمایش کرده اند که به صورت مصرف قرص بوده و می تواند تا ۲۴ ساعت امکان باروری را کاهش دهد. زنان به مدت چندین دهه مسئول این امر بوده اند. مصرف داروها و قرص های بارداری توسط زنان عواقب مختلفی نیز به همراه داشته است. در حالیکه در این مدت مردان زحمتی نداشته اند. داروی جدید روی پروتئینی به نام آدنیلیل سیکلاز محلول تاثیر می گذارد. این ماده برای عملکرد اسپرم ها بسیار حیاتی است. داروی ساخته شده نیز به نوعی مهارکننده این پروتئین محسوب میشود.
طبق مطالعات قبلی مردانی که این پروتئین را نداشته اند نابارور بوده اند. به همین گروه محققان بررسی خود را از از این پروتئین برای توسعه یک روش پیشگیری آغاز کردند.
در آزمایش انجام شده روی موش‌ها ، این دارو توانست موفق عمل کند. به گفته محققان این دارو تا زمان دو ساعت و نیم بطور صد در صد اسپرم ها را فلج می کند. پس از گذشت ۳ ساعت برخی از اسپرم اندکی تحرک را آغاز کردند. همچنین پس از گذشت ۲۴ ساعت دوباره موش ها به باروری رسیدند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster