دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
پالت‌های پلاستیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات حمل و نقل و انبارگردانی در صنایع مختلف شناخته می‌شوند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
چه عواملی باعث افزایش طول عمر و کارکرد پالت پلاستیکی می شود ؟تجهیزات انبارداری و حمل و نقل در هر صنعت و حرفه‌ای از اهمیت بسیاری برخوردارند. استفاده از این تجهیزات نقش بسیار مهمی در حفظ کیفیت محصولات تولیدی مختلف دارد. پالت‌های پلاستیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات حمل و نقل و انبارگردانی در صنایع مختلف شناخته می‌شوند و بنابراین اشنایی با نکات مهم برای نگهداری بهتر انها حائز اهمیت است.
تجهیزات انبارداری و حمل و نقل در هر صنعت و حرفه‌ای از اهمیت بسیاری برخوردارند. استفاده از این تجهیزات نقش بسیار مهمی در حفظ کیفیت محصولات تولیدی مختلف دارد. پالت‌های پلاستیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزات حمل و نقل و انبارگردانی در صنایع مختلف شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه طول عمر بهینه هر پالت پلاستیکی به افزایش بهره‌وری از آن می‌انجامد، افزایش طول عمر پالت پلاستیکی برای کاربران آن در شرکت‌های مختلف اهمیت بسیاری می‌یابد. هرچند کیفیت متریال مصرفی در تولید پالت پلاستیکی و نحوه تولید آن نقش مهمی در افزایش طول عمر بهینه پالت دارد، اما می‌توان با توجه به چند فاکتور مهم و رعایت برخی اصول، عمر پالت پلاستیکی را افزایش داد. در ادامه راجع به این فاکتورهای مهم صحبت خواهیم کرد.
قبل از اینکه فاکتورهای مهم در افزایش عمر پالت پلاستیکی را بررسی کنیم، بهتر است بدانید که عمر مفید یک پالت پلاستیکی چقدر است. با توجه به اینکه پالت‌های پلاستیکی بیشترین سهم بازار پالت را به خود اختصاص داده‌اند، می‌توان گفت که طول عمر و کیفیت بالایی نسبت به انواع دیگر پالت دارند‌. قطعا نمی‌توان به صورت دقیق عمر این پالت‌ها را تعیین کرد؛ اما هرچه تعداد جابه‌جایی پالت افزایش یابد، از عمر آن کاسته می‌شود. پالت پلاستیکی یا در کل هر محصول پلیمری از دوام و طول عمر بالایی برخوردار است؛ در نتیجه در درازمدت صرفه اقتصادی دارد. آنچه در افزایش طول عمر این تجهیزات مورد توجه قرار می‌گیرد، افزایش بهره‌وری از پالت پلاستیکی در طولانی مدت است.
یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب برتری پالت پلاستیکی شده است، مقاومت آن در برابر کالاهای سنگین است. هرچند پالت‌های پلاستیکی از توانایی تحمل فشار بارهای سنگین برخوردارند؛ اما برای اینکه بتوانید طول عمر پالت پلاستیکی را افزایش دهید، باید به حجم و ظرفیت پالت هنگام بارگیری توجه کنید. پالت پلاستیکی در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود و قطعا هر پالت برای حمل و نقل محصولات خاصی بهینه شده است؛ بنابراین برای افزایش عمر مفید پالت باید نوع مناسبی از آن را برای حمل و نقل محصولات تولیدی خود تهیه کنید و بیشتر از توان هر پالت پلاستیکی به آن فشار وارد نکنید. حجم پالت پلاستیکی به خصوص باکس پالت نیز باید به گونه‌ای باشد که کالا به راحتی درون آن جای گیرد.
حتما می‌دانید که پلاستیک خود در انواع مختلفی وجود دارد. قطعا پالت‌هایی که با مواد پلاستیکی مرغوب و درجه اول تولید می‌شوند، از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار‌ند. ورود ضربه به پالت پلاستیکی در زمانی که فشار زیادی روی آن است، میزان آسیب‌پذیری پالت را افزایش می‌دهد؛ در نتیجه بیشتر پالت‌های پلاستیکی نامرغوب هنگام حمل و نقل کالا دچار شکستگی و آسیب می‌شوند. به همین خاطر ممکن است هنگام تهیه پالت متوجه نامرغوب بودن آن نشوید. از این رو توصیه می‌شود برای بهینه‌سازی عمر پالت پلاستیکی و افزایش بهره‌وری از آن از کیفیت متریال ساخت پالت پلاستیکی اطمینان حاصل کنید.
توجه به نحوه حمل و نقل پالت پلاستیکی
یکی از فاکتورهای مهم در کاهش یا افزایش عمر پالت پلاستیکی تعداد جابه‌جایی و حمل پالت بدون بار یا با بار است. اگر هنگام جابه‌جایی پالت کمی دقت به خرج دهید تا به جایی برخورد نکند یا ضربه‌ای به آن وارد نشود، می‌توانید عمر پالت را افزایش دهید. اکثر شرکت‌های تولیدی برای حمل پالت‌های حاوی بار یا بدون بار از لیفتراک استفاده می‌کنند. به همین خاطر طراحی و تولید پالت‌های پلاستیکی برای حمل با لیفتراک بهینه شده‌اند؛ بنابراین باید دقت کنید که چنگک‌های لیفتراک در جای مخصوص آن روی پالت قرار بگیرند تا آسیبی به سایر قسمت‌های پالت وارد نشود.
طراحی پالت‌های پلاستیکی حتی به منظور کاهش فضای اشغال شده نیز، بهینه‌سازی شده است. به این ترتیب شما می‌توانید چند پالت را روی هم قرار دهید. مسئله اینجاست که اگر پالت‌های پلاستیکی در انبار یا در ماشین‌های مخصوص حمل بار به درستی چیدمان نشوند، فشار زیادی به آن‌ها وارد می‌شود و ممکن است همه پالت‌ها روی زمین بریزند؛ بنابراین پالت‌ها باید به صورت اصولی چیدمان شوند. قرار دادن چندین پالت روی هم نیز می‌تواند تعادل آن‌ها را به هم بریزد و با کوچک‌ترین برخوردی بریزند‌. در هر صورت باید برای افزایش عمر پالت پلاستیکی اصول و استاندارد چیدمان آن را رعایت کنید.
همانطور که تا اینجا متوجه شدید، عمر پالت پلاستیکی به تعداد جابه‌جایی آن بستگی دارد. این در حالی است که پالت‌ها صرفا برای صنایع حمل و نقل طراحی و تولید می‌شوند. با توجه به تولیدات پیوسته در شرکت‌های مختلف نمی‌توان کاربری این پالت‌ها را برای افزایش عمر بهینه آن‌ها نادیده گرفت؛ بنابراین اگر کیفیت پالت پلاستیکی بالا باشد، می‌توانید با اطمینان بیشتری از آن استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید انواع پالت پلاستیکی را از یک منبع معتبر تهیه کنید تا از کیفیت، دوام و استحکام آن اطمینان داشته باشید.
پالت پلاستیکی به عنوان یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات انبارداری و حمل و نقل در صنایع مختلف شناخته می‌شود. هر چند پالت پلاستیکی از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است؛ اما با توجه به اینکه افزایش تعداد جابه‌جایی آن منجر به کاهش طول عمر پالت پلاستیکی می‌شود، افزایش مدت زمان استفاده از پالت اهمیت بسیاری می‌یابد. از این رو می‌توان با بهینه‌سازی استفاده از پالت پلاستیکی عمر این محصول را افزایش داد. در این مطلب چند نکته ساده را بیان کردیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید سال‌ها از پالت‌های پلاستیکی خود استفاده کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster