دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان می‌گویند هوش مصنوعی ChatGPT توانسته است در آزمون جواز طبابت آمریکا نمره قبولی بگیرد و دستاوردی مهم را رقم بزند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
این روزها خیلی‌ها هوش مصنوعی را به‌عنوان تهدیدی برای شغل خود در نظر می‌گیرند. حالا به‌نظر می‌رسد که شاید یک روز ربات پزشک هم روانه بازار شود. محققان در مطالعه‌ای که اکنون به همتاداوری رسیده است، تأیید کرده‌اند که هوش مصنوعی ChatGPT توانسته است از یک آزمون مهم پزشکی در آمریکا نمره قبولی بگیرد؛ هرچند این قبولی با نمره بالایی به‌دست نیامده است.
گروهی از محققان از ChatGPT خواسته‌اند تا در آزمون جواز پزشکی ایالات متحده آمریکا (USMLE) شرکت کند و این هوش مصنوعی هم در هر سه سطح این آزمون نمره‌ای بین 52.4 تا 75 درصد کسب کرده است. آزمون USMLE یک امتحان استاندارد سه‌مرحله‌ای است که پزشکان برای دریافت مجوز طبابت باید در آن قبول شوند.
محققان می‌گویند میانگین نمره قبولی برای عبور از این آزمون 60 درصد است و ChatGPT به اولین مدل هوش مصنوعی تبدیل شده که توانسته است در این امتحان سخت موفق شود. گفتنی است که پژوهشگران در انجام این آزمون هیچ کمکی به هوش مصنوعی شرکت OpenAI نکرده‌اند. نتایج این پژوهش پس از همتاداوری در مجله علمی PLoS Digital Health منتشر شده است.
محققان با صرف‌نظر از نمره متوسط ChatGPT، از توانایی‌های این ابزار هوش مصنوعی در تولید پاسخ‌های صحیح و کپی‌نشده تعریف کرده‌اند. پژوهشگران می‌گویند این چت‌بات در 88.9 درصد از پاسخ‌های خود داده‌های جدیدی را ارائه کرده است که از نظر پزشکی صحیح‌اند. این ابزار همچنین قابلیت‌های استدلال استنتاجی، زنجیره فکری و مهارت‌های قابل‌اتکایی را از خود به نمایش گذاشته است.
این یافته‌ها ظاهراً منحصر به ChatGPT و سبک خاص یادگیری این هوش مصنوعی است. مدل OpenAI برخلاف مدل‌های دیگری که از یادگیری عمیق استفاده می‌کردند، با کمک مدل‌های زبانی بزرگ تمرین داده شده است تا براساس بافت کلمات قبلی دنباله‌ای از واژه‌ها را پیش‌بینی کند. به عبارت دیگر، ChatGPT می‌تواند جمله‌هایی بسازد که پیش‌تر توسط الگوریتم دیده نشده‌اند ولی همچنان منطقی به‌نظر می‌رسند.
پیش‌تر در مقاله‌ای به مرور برخی از آزمون‌هایی پرداخته بودیم که ChatGPT در آن‌ها موفق ظاهر شده بود. می‌توانید آن مقاله را از طریق این لینک مطالعه نمایید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster