دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تلگرام ادعا کرده است که مقاله Wired دارای اشتباهات بسیار زیادی بوده و همین موضوع مدیر واتس‌اپ را گمراه کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«ویل کاتکارت»، مدیر واتس‌اپ، امروز با اشاره به مقاله‌ای از Wired ادعا کرد که تلگر‌ام کاربران را درباره رمزگذاری پیام‌ها گمراه می‌کند. حالا تلگرام به این موضوع واکنش نشان داده است و به گفته سخنگوی این شرکت، در مقاله Wired خطاهای زیادی وجود دارد و تیم تحریریه آن، نظرات و پاسخ‌های آن‌ها را نادیده گرفته که همین امر موجب گمراهی کاتکارت شده است.
تلگرام با ایجاد صفحه‌ای در telegra.ph لیست 9 خطا موجود در مقاله Wired را ارائه کرده. همچنین در انتهای این پست نوشته شده است که «این لیست به‌روزرسانی می‌شود.»
Wired در مقاله طولانی خود که روز دوم فوریه نوشته شده بود، این پیام‌رسان را به انجام کارهای مختلفی برای جاسوسی روسیه متهم کرد. تلگرام در پست خود درباره ادعای دسترسی به داده‌های موقعیت مکانی مطرح‌شده در مقاله، توضیح می‌دهد که این امر فقط درصورتی امکان‌پذیر است که کاربر موقعیت مکانی خود را برای عموم قابل مشاهده کرده باشد که فقط 0.01 درصد از کاربران این کار را انجام می‌دهند.
«رمی وان»، سخنگوی تلگرا‌م نیز در پاسخ به ادعای عدم تأیید مستقل پروتکل رمزگذاری این سرویس پیام‌رسان که توسط مدیر واتس‌اپ مطرح شده بود، به جی‌اس‌ام‌آرنا توضیح می‌دهد که تیمی از «دانشگاه اودینه» ایتالیا پروتکل MTProto 2.0 را که تلگرام برای ایمن‌سازی چت‌هایش از آن استفاده می‌کند، تأیید کرده است.
تلگرام در پست خود در این رابطه می‌نویسد: «تلگرام تنها برنامه پیام‌رسان امن محبوبی است که از بیلدهای قابل‌تولید مجدد برای iOS و اندروید پشتیبانی می‌کند؛ به این معنی که یکپارچگی Secret Chats آن می‌تواند به‌طور مستقل توسط هر محققی تأیید شود. در تقریباً 10 سال عمر تلگرام، هیچ نقص امنیتی که شخص ثالث را قادر به رهگیری یا رمزگشایی از چت‌های مخفی کاربران کند، پیدا نشده است. مشکلاتی که در مقاله توضیح داده شده، احتمالاً از یک سوءتفاهم یا مشکل غیرامنیتی در برنامه شکل گرفته است.»
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster