مایکروسافت سرانجام امروز مرورگر اینترنت اکسپلورر را روی ویندوز 10 غیرفعال و دانلود و دسترسی به آن برای ویندوزهای قدیمی‌تر را نیز غیرممکن خواهد کرد. این شرکت در ماه دسامبر از برنامه‌ی خود برای حذف کامل مرورگر یادشده خبر داده بود.
در ابتدا قرار بود که اینترنت اکسپلورر در سال 2020 به کار خود پایان دهد اما مایکروسافت حذف آن‌ را بارها به تعویق انداخت. همچنین گفته می‌شد که مرورگر اج در ماه ژوئن 2022 به طور کلی جایگزین اکسپلورر خواهد شد اما مایکروسافت در عوض تنها سعی کرد تا کاربران مرورگر قدیمی خود را به اج انتقال دهد. با این وجود به‌روزرسانی جدید اج به طور کلی اینترنت اکسپلورر را غیرفعال خواهد کرد و از این پس کاربران با بازکردن اکسپلورر مستقیماً وارد مرورگر اج خواهند شد.
مرورگر جدید مایکروسافت به لطف قابلیت IE کماکان از وب‌سایت‌هایی که تنها با مرورگر اکسپلورر باز می‌شوند نیز پشتیبانی می‌کند و قرار است که با بهبود این ویژگی‌، کاربران اکسپلورر بدون هیچ مشکلی به اج انتقال پیدا کنند. مایکروسافت همچنین امروز اعلام کرد که با عرضه‌ی یک به‌روزرسانی برای ویندوز 10 در ماه ژوئن، تمامی آیکون‌های مرتبط با اکسپلورر را نیز از این سیستم‌عامل حذف خواهد کرد.
منبع: XDA-Developers
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster