پژوهشگران با استفاده از فلز مایع نوعی ماده جدید تولید کردند که می تواند در ساخت باتری های انعطاف پذیر مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران آمریکایی ماده جدیدی از نوع الاستیک ساخته اند که در برابر مایعات و گازها غیرقابل نفوذ است. از این ماده می توان […]
پژوهشگران با استفاده از فلز مایع نوعی ماده جدید تولید کردند که می تواند در ساخت باتری های انعطاف پذیر مورد استفاده قرار بگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران آمریکایی ماده جدیدی از نوع الاستیک ساخته اند که در برابر مایعات و گازها غیرقابل نفوذ است. از این ماده می توان در ساخت وسایل الکترونیکی پوشیدنی نیز استفاده کرد.
از طریق ویژگی های خاص می توان مواد جدید را طراحی کرد. به عنوان مثال ماده سخت و سفت می تواند در برابر مایعات و گازها غیرقابل نفوذ باشد.
از طرفی درصورت وجود کمی انعطاف ممکن است کمی گاز یا مایعات نیز در آن نفوذ کند‌. پژوهشگران از دانشگاه کارولینای شمالی در ماده جدید خود محدودیت های طراحی مواد را از بین بردند. ماده اصلی پر این پروژه آلیاژ عجیبی به نام کابین و ایندیم یوتکتیک است. این ماده همه کاره در دمای اتاق به شکل مایع است. در سالهای اخیر از این ماده در کاتالیزور جذب کربن، ایمپلنت های حل شدنی و دستگاه های الکترونیکی کششی و چرخشی استفاده شد.
در این ماده لایه نازکی از پلیمر الاستیک قرار دارد. درون این ماده نیز مهره های شیشه ای ریز وجود دارد که از تجمع مایع در یک نقطه جلوگیری می کند. این پلیمر کشسان با مرکز مایع به یک فاز مایع تبدیل می شود که می تواند در برابر عبور مایعات و گازها مقاومت کند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster