محققان در تحقیقات خود موفق شدند طول عمر یک موش صحرایی به نام سیما را از طریق پلاسما درمانی و بازسازی محیط گردش خون افزایش دهند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دکتر هاروئد کچر آزمایشی را در زمینه پلاسما رمانی و افزایش طول سن انجام داد. در این آزمایش امید تازه ای […]
محققان در تحقیقات خود موفق شدند طول عمر یک موش صحرایی به نام سیما را از طریق پلاسما درمانی و بازسازی محیط گردش خون افزایش دهند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دکتر هاروئد کچر آزمایشی را در زمینه پلاسما رمانی و افزایش طول سن انجام داد. در این آزمایش امید تازه ای به هدف دستیابی به معکوس کردن روند پیری بدست آمد.
دکتر کچر با کشف عاملی در خون حیوانات جوان قادر است سن را کنترل کند. در آزمایشی که روی ۸ موش صحرایی انجام شد، یکی از آنها به نام سیما هنوز زنده است و در واقع چشم انداز نتیجه این آزمایش را نشان می دهد. دکتر کچر مدیر ارشد علمی استارتاپ یووان از کالیفرنیای جنوبی می گوید: پیری سلولی به عنوان یک فرایند معمولی بیشتر از آنکه به تاریخچه سلول بستگی داشته باشد، به محیط سلول بستگی دارد.
آخرین مطالعه محققان پس از مرگ موش صحرایی سیما که بیشتر از سن همنوعان خود زنده مانده بود نشان می دهد ۸ موشی که شکل خاصی از پلاسمای خون دریافت کرده بودند توانستند ۴۷ ماه زنده بمانند. همچنین پلاسما توانست قدرت در دست گرفتن اشیا را در این موش ها بهبود ببخشد. البته با وجود شواهد موجود در مورد جوان کردن اندام های موش ها با کمک پلاسما، نمی توان گفت که این رویکرد قابلیت ضد پیری برای انسان ها دارد.
 
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster