اپل هرسال یک به‌روزرسانی بزرگ برای iOS منتشر می‌کند و می‌توان با اطمینان گفت iOS 17 در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. درحالی‌که معرفی iOS 16 در WWDC 2022 با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و طرفداران آیفون را هیجان‌زده کرد، انتشار عمومی نسخه‌ی نهایی آن به‌دلیل مشکلات متعدد نظر کاربران را چندان جلب نکرد.
هنوز فاصله‌ی زیادی تا معرفی iOS 17 داریم و خبر رسمی‌ای نیز درباره‌ی این نسخه منتشر نشده است. به‌هرحال، در این مقاله قصد داریم نگاهی به تاریخ انتشار احتمالی و دستگاه‌های سازگار با آن بیندازیم.
همان‌طور‌که گفتیم، اپل از زمان عرضه‌ی اولین نسل آیفون هرسال یک به‌روزرسانی بزرگ برای iOS منتشر کرده است. این آپدیت‌ها در کنفرانس‌های توسعه‌دهندگان این شرکت به‌نمایش گذاشته می‌شوند و چند هفته‌ پس‌از‌آن شاهد انتشار نسخه‌های بتای اولیه هستیم. با‌توجه‌به سابقه‌ی غول فناوری مستقر در کوپرتینو در میزبانی رویداد WWDC در ماه ژوئن، می‌توان انتظار داشت iOS 17 نیز در رویداد WWDC امسال و ماه ژوئن معرفی شود.
به‌نوشته‌ی iGeeksBlog، نسخه‌های بتای iOS 17 اندکی پس‌ از معرفی رسمی این آپدیت دردسترس قرار خواهد گرفت. بااین‌حال، انتظار داریم این به‌روزرسانی در سپتامبر ۲۰۲۳ به‌همراه سری آیفون ۱۵ ارائه شود. بار‌دیگر اشاره می‌کنیم که این پیش‌بینی براساس سابقه‌ی ۱۰ سال گذشته‌ی اپل در انتشار نسخه‌های جدید سیستم‌عامل مذکور است.
قبل‌ از اینکه به‌ تمام ویژگی‌های موردانتظار iOS 17 بپردازیم، اجازه دهید فهرست دستگاه‌های احتمالی دریافت‌کننده‌ی این به‌روزرسانی را مرور کنیم. اپل معمولاً آپدیت‌های نرم‌افزاری را تا پنج‌ سال پس‌از عرضه‌ی هر مدل آیفون منتشر می‌کند. البته گاهی اوقات این شرکت حتی تا ۶ سال پس‌ از معرفی آیفون‌های خود، همچنان نسخه‌های جدید iOS را برای آن‌ها منتشر می‌کند.
در زمان نگارش این مقاله، هیچ راهی برای اطمینان کامل از این موضوع وجود ندارد که کدام آیفون‌ها به‌روزرسانی iOS 17 را دریافت خواهند کرد. براساس سوابق این شرکت، انتظار داریم گوشی‌های زیر نسخه‌ی بزرگ بعدی iOS را دریافت کنند:
آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در سال ۲۰۱۷ روانه‌ی بازار شدند و iOS 16 را نیز دریافت کرده‌اند که احتمالاً آخرین به‌روزرسانی بزرگی است که برای این دو گوشی منتشر شده است؛ زیرا اکنون پنج‌ سال از عمر این محصولات می‌گذرد. بااین‌حال، اگر سخت‌افزار این دو دستگاه ازنظر اپل به‌اندازه‌ی کافی قدرتمند باشد، شاید iOS 17 را نیز دریافت کنند.

خانواده ما
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود
درخواست ناموفق بود

source

توسط digitalwebmaster