در حال حاضر چت بات ChatGPT مورد استفاده میلیون ها نفر در جهان قرار گرفته است و یا حداقل خبرهایی در مورد آن خوانده شده است. یکی از بنیان گذاران OpenAI به از چت بات این شرکت به عنوان از بین برنده نظام سرمایه داری نام برده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
در حال حاضر چت بات ChatGPT مورد استفاده میلیون ها نفر در جهان قرار گرفته است و یا حداقل خبرهایی در مورد آن خوانده شده است. یکی از بنیان گذاران OpenAI به از چت بات این شرکت به عنوان از بین برنده نظام سرمایه داری نام برده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از مجله فورچون، چت بات ChatGPT از زمان عرضه تاکنون توانسته محبوبیت بسیاری بدین آورد. شرکت سازنده این چت بات پیش از این از تلاش برای از بین بردن انحصار طلبی های گوگل در زمینه هوش مصنوعی خبر داده بود البته این شرکت اکنون با سرمایه گذاری مایکروسافت، خود درگیر نظام سرمایه داری است. سم آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI, در مصاحبه ای گفته است: با وجود شگفت انگیز بودن نظام سرمایه داری که خود نیز به آن علاقه دارم، امیدوارم نظام بهتری به جای آن پیدا کنیم. نظام سرمایه داری در جهان از نوع بدترین و بهترین آن است. البته فکر می کنم هوش مصنوعی جامع در صورت رسیدن به پتانسیل های خود، ممکن است در آینده شاهد شکست نظام سرمایه داری باشیم.
شرکت OpenAIدر سال ۲۰۱۵ در مصاحبه ای اعلام کرد هدف از توسعه هوش مصنوعی در این شرکت کمک به بشریت است و ما در قید نیاز به بازدهی سرمایه نیستیم. با توجه به اینکه تحقیقات شرکت ما بی نیاز از مباحث مالی است بهتر می توان روی کمک مثبت به بشریت تمرکز کرد.
البته زمانی که مایکروسافت اعلام کرد برای تحقیقات بیشتر روی OpenAI سرمایه گذاری می کند مدیران عامل هر دو شرکت اعلام کردند قصد دارند این فناوری جدید را دموکراتیزه کنند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster