دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
حتی با کمرنگ‌ و محوشدن دنباله‌دار، اگر بدانید به کجای آسمان شب و در چه زمانی نگاه کنید، هنوز زمان برای دیدن دنباله‌دار وجود دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اگر سؤالتان درباره مهمان سبز رنگ آسمان شب این است که آیا هنوز هم می‌توانید دنباله‌دار را ببینید یا خیر، جواب بله است.
حتی با کمرنگ‌ و محوشدن دنباله‌دار C/2022 E3 (ZTF)، اگر بدانید به کجای آسمان شب و در چه زمانی نگاه کنید، هنوز زمان برای دیدن دنباله‌دار وجود دارد. از نظر هندسی، دنباله‌دار ZTF از نزدیک‌ترین فاصله خود از خورشید و زمین عبور کرده است و اکنون به سمت بیرونی منظومه شمسی بازمی‌گردد.
گردش دنباله‌دار به دور خورشید پس از عبور از نزدیکی ستاره قطبی، صورت فلکی دب بزرگ و دب کوچک در ماه گذشته، باعث شده است که در تمام روزهای ماه در آسمان شمالی مشاهده شود.
در تصویر امروز ناسا که در اواخر ژانویه گرفته شده، در‌حالی‌که دنباله‌دار ZTF دارای یک دم یونی با بیش از 10 درجه امتداد است، بین دو خرس سماوی ثبت شد. دنباله‌دار ZTF را می‌توان هم‌اکنون با چشم غیرمسلح، دوربین‌های دوچشمی یا تلسکوپ کوچک و نقشه آسمان خوب پیدا کرد.
زمان خوب برای رصد دنباله‌دار در هفته آینده، پس از غروب خورشید و قبل از طلوع ماه است. این دنباله‌دار تا چند روز دیگر تقریباً در مقابل مریخ حرکت خواهد کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster