مریخ نورد استقامت ناسا در تصاویر اخیر خود که از مریخ ارسال کرده است، ابرهای مه آلود و ترسناک مریخ را به تصویر کشیده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در تصاویر اخیر استقامت ابرهای ترسناک بصورت سایه مه آلود دیده میشود. پیش از این نیز فضاپیماهای اطراف مریخ پوشش ابرهای زیادی […]
مریخ نورد استقامت ناسا در تصاویر اخیر خود که از مریخ ارسال کرده است، ابرهای مه آلود و ترسناک مریخ را به تصویر کشیده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در تصاویر اخیر استقامت ابرهای ترسناک بصورت سایه مه آلود دیده میشود. پیش از این نیز فضاپیماهای اطراف مریخ پوشش ابرهای زیادی را در نیمکره شمالی این سیاره در نزدیکی اواسط تابستان که به زودی فرا می رسد مشاهده کردند. اکنون نیز استقامت توسط دوربین ناوبری چپ خود تصویری از این ابرها را منتشر کرده است.
تصویر ارسالی که به تاریخ ۲۹ ژانویه ثبت شده است طلوع خورشید در مریخ را نشان می دهد که در زیر لایه هایی از ابرهای پراکنده قابل مشاهده است. ابرهای مریخ بسیار نازک هستند. دلیل آن نیز کم بودن آب در جو این سیاره است. در صورتی که تمام آب موجود در این سیاره روی جو قرار بگیرد لایه ای به نازکی تار موی انسان تشکیل می دهد.
تعداد فصل های مریخ نیز مانند زمین ۴ عدد است. البته نوع و زمان آنها با آنچه در زمین اتفاق می افتد متفاوت است. یکسال مریخی برابر با ۶۸۷ روز زمینی است. تعداد روزهای هر فصل نیز با یکدیگر متفاوت است. در حالی که بهار در نیمکره شمالی ۱۹۴ روز است، اما پاییز تنها ۱۴۲ روز طول میکشد. جو این سیاره نیز یک درصد جو زمین بوده و بسیار سردتر است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster