بریتانیا در سال ۲۰۲۲ با درگذشت ملکه الیزابت دوم، یک جام جهانی فوتبال، و سه نخست وزیر که آمدند یا رفتند، سال خبری شلوغی داشت.
در مسابقه عکس مطبوعاتی امسال بیش از ۲۰۰۰ عکس که در طول سال توسط عکاسان شاغل در بریتانیا و خارج از کشور ثبت‌ شده بودند در ۱۰ دسته قرار گرفتند. سپس از اعضای انجمن دعوت شد تا به آثار مورد علاقه خود در هر دسته رأی دهند و اعضای هیئت مدیره، برنده کلی را از بین برندگان دسته انتخاب کنند.
هانا مک‌کی (Hannah McKay)، عکاس رویترز، به عنوان عکاس مطبوعاتی سال BPPA انتخاب شد. مک‌کی تصاویری را از، نخست‌وزیر و رهبر سابق حزب محافظه‌کار بوریس جانسون که با یک سری رسوایی‌ها از کار برکنار شد، مستند کرده است. او هچنین تصاویری از جایگزین بدشانس بوریس یعنی لیز تراس که کمی بیش از یک ماه در این کار دوام آورد را هم ثبت کرده است. این عکاس با استعداد همچنین آتش‌سوزی‌های جنگلی در اسپانیا و جشن جوبیلی پلاتینی ملکه را در ژوئن ۲۰۲۲ ثبت کرد.
این تصاویر تعدادی از ۱۰۰۰ معتاد به مواد مخدر در پل سوخته‌ی کابل را نشان می‌دهد. تخمین زده می‌شود که ۶ میلیون معتاد به مواد مخدر در افغانستان وجود دارد. با روی کار آمدن دوباره طالبان این مشکل بدتر از همیشه شده است.
توصیه می‌کنم حتماً شاتر افغانستان را مشاهده کنید.
این مسابقه توسط عکاسان مطبوعاتی با هدف نمایش مجموعه با استعداد عکاسان خبری که کارشان مرتباً بر رسانه‌ها در بریتانیا و فراتر از آن تأثیر می‌گذارد، برگزار می‌شود.
می‌توانید نتایج کامل مسابقه عکاسی مطبوعاتی بریتانیا ۲۰۲۲ را در صفحه وب‌سایت مسابقه مشاهده کنید.
خانواده ما
درخواست ناموفق بود

source

توسط digitalwebmaster