دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
طبق ادعای گوگل، میانگین کل حقوق و دستمزد این شغل حدود 183 هزار دلار است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
گوگل سوالات مصاحبه کدنویسی خود را به چت‌بات ChatGPT داده و براساس پاسخ‌های ارائه شده توسط این مدل هوش مصنوعی، اعلام کرد که می‌توان هوش مصنوعی OpenAI را به عنوان مهندس سطح سه استخدام کرد.
همانطور که CNBC در گزارش خود توضیح می‌دهد، گوگل در چند وقت اخیر چند چت‌بات هوش مصنوعی را آزمایش کرده تا آن‌ها را به سایت خود اضافه کند. قابلیت ChatGPT برای ارائه یک پاسخ مختصر و مطمئن به یک سوال می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت کاربران شود.
گوگل در سند خود توضیح می‌دهد:
«به‌طور شگفت‌انگیزی، ChatGPT هنگام مصاحبه برای موقعیت کدنویسی می‌تواند در سطح سوم ما استخدام شود.»
هرچند سطح سه برای تیم مهندسی گوگل به عنوان یک موقعیت ابتدایی در نظر گرفته می‌شود، میانگین کل حقوق و دستمزد این شغل حدود 183 هزار دلار است. همچنین فرآیند مصاحبه یک مهندس نرم‌افزار در گوگل عمدتاً شامل سؤالات فنی مربوط می‌شود که ChatGPT با موفقیت به آن‌ها پاسخ داده است.
موفقیت ChatGPT در آزمون مصاحبه کدنویسی گوگل باعث می‌شود تا سؤالاتی در زمینه جایگزین شدن آن با انسان‌ها به‌وجود بیاید. با این حال، نشریه PCMag از ChatGPT سوال کرد که آیا می‌تواند جایگزین مهندسان نرم‌افزار شود یا خیر و با پاسخ جالبی روبرو شده است:
«خیر، ChatGPT جایگزین مهندسان نرم‌افزار نخواهد شد. ChatGPT ابزاری است که می‌تواند در انجام وظایف خاصی کمک کند، اما نمی‌توان به طور کامل جایگزین خلاقیت، مهارت‌های حل مسئله و توانایی‌های تفکر انتقادی یک مهندس نرم‌افزار شود. علاوه بر این، ChatGPT برای عملکرد مؤثر به نظارت و هدایت انسان‌ها نیاز دارد.»
در ادامه از ChatGPT سوال شد که آیا در 20 سال آینده نیز چنین نخواهد بود یا اینکه موقعیت‌های شغلی سطح پایین در معرض خطر بیشتری قرار دارند یا خیر و چت‌بات ادعا کرد که ممکن است بر موقعیت‌های سطح پایین‌تر تأثیر بگذارد. اما مجدداً تأکید داشت که هرگز یک جایگزین کامل نخواهد بود، بلکه ابزاری برای کمک به مهندسان نرم‌افزار خواهد بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster