دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
نمونه‌های جمع‌آوری شده توسط استقامت می‌تواند دارای نشانه‌هایی از حیات میکروبی در این کشور باشد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مریخ نورد استقامت (Perseverance) ناسا آخرین مورد از 10 لوله نمونه را روی سطح مریخ انبار کرده است تا به این ترتیب همانطور که ناسا در بیانیه‌اش اشاره می‌کند، «اولین انبار نمونه بشریت در دنیایی دیگر» را تکمیل کرده است. این مریخ‌نورد شش هفته پیش به عنوان بخشی از مأموریت بازگشت نمونه مریخ برای مطالعات بیشتر، ذخیره‌سازی لوله‌های تیتانیوم حاوی نمونه‌هایی از سنگ و غبار سیاره سرخ را آغاز کرده بود.
ناسا در بیانیه خود توضیح می‌دهد که استقامت در شرایط خوبی قرار دارد و اکنون یک مأموریت طولانی را برای کاوش در قلمرو Delta Top انجام خواهد داد. انتظار می‌رود که این مأموریت حدود هشت ماه طول بکشد و در آن سنگ‌ها و رسوباتی که به نظر می‌رسد توسط یک رودخانه باستانی به دهانه جیزرو منتقل شده‌اند، بررسی خواهند شد.
در واقع تمرکز مأموریت اصلی آن اکنون به عملیات احیاء اراضی نمونه‌های مریخی آینده معطوف شده است.
Perseverance در فوریه 2021 روی مریخ فرود آمد و در منطقه‌ای به عرض 45 کیلومتر به نام دهانه جیزرو قرار گرفت و مأموریت اصلی آن جستجو نشانه‌هایی از حیات میکروبی باستانی و جمع‌آوری نمونه‌هایی از محیط مریخ است. دانشمندان بر این باور هستند که میلیاردها سال پیش، دهانه جیزرو احتمالاً دارای رودخانه‌ای بوده که به دریاچه‌ای وسیع منتهی می‌شده و شرایط لازم برای حیات میکروبی را دارا بوده است.
مریخ‌نورد در حال حاضر 17 نمونه ابتدایی را حمل می‌کند که ناسا امیدوار است در نهایت پس از تحویل به یک فرودگر به زمین بازگردانده شود. مکان هر لوله به دقت ترسیم شده تا بتوان آن‌ها را با دو هلیکوپتر شبیه به نبوغ (Ingenuity) پیدا و جمع‌آوری کرد، حتی اگر پوشیده از گرد و غبار باشند.
ناسا در حال حاضر تخمین می‌زند که فرودگر نمونه برداری بتواند حداقل تا سال 2028 وارد سیاره سرخ شود و نمونه‌های جمع‌آوری شده حداقل تا سال 2033 به زمین نخواهند رسید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster