دانشمندان ژاپنی موفق به ساخت نوعی پلاستیک زیست تخریب پذیر از دی اکسید کربن شدند. آنها برای ساخت این ماده از روش فتوسنتز مصنوعی استفاده کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فتوسنتز طبیعی بصورت مستقیم باعث کاهش پی اکسید کربن نمی شود. زیرا با انقلاب به ترکیبات آلی تبدیل به گلوکز یا […]
دانشمندان ژاپنی موفق به ساخت نوعی پلاستیک زیست تخریب پذیر از دی اکسید کربن شدند. آنها برای ساخت این ماده از روش فتوسنتز مصنوعی استفاده کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فتوسنتز طبیعی بصورت مستقیم باعث کاهش پی اکسید کربن نمی شود. زیرا با انقلاب به ترکیبات آلی تبدیل به گلوکز یا نشاسته تبدیل میشود. به همین دلیل محققان از فتوسنتز مصنوعی با تقلید از فرایند طبیعی آن استفاده کردند.
محققان امیدوارند در فتوسنتز مصنوعی به دلیل ترکیب دی اکسید کربن با ترکیبات آلی، از آن برای کاهش گازهای گلخانه ای استفاده کرد. در این روش میتوان ماده خامی تولید کرد که شما پلاستیک داشته و بادوام باشد.
گروه پژوهشی پروفسور یوتاکا آمائو، در مرکز تحقیقات فتوسنتز مصنوعی توانستند در حضور نور خورشید، فوماریک اسید را طی همین فرایند از دی اکسید کربن تولید کنند. این ماده یکی از مواد به کار رفته در ساخت پلاستیک محسوب می شود. معمولا فوماریک اسید را از نفت تولید می کنند. این ماده می تواند در ساخت پلاستیک زیست تخریب پذیر به نام پلی بوتیلن سوکسینات استفاده شود. در کشف جدید دانشمندان امکان تولید این ماده از دی اکسید کربن وجود دارد و می توان آن را از انرژی تجدید پذیر خورشیدی تولید کرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster