شرکت متا که قبلا به نام فیس بوک شناخته می‌شد ظاهرا قصد دارد برای اولین بار یک ساعت هوشمند معرفی کند. به نظر می‌رسد این شرکت می‌خواهد با توسعه این ساعت به رقابت ساعت‌های اپل واچ برود.
متا جزو شرکت‌هابی است که عمدتا در بخش سرویس‌ها و پلتفرم‌های آنلاین فعال لست و کمتر در بخش سخت‌افزار محصولاتی ارائه کرده است. این در حالیست که اپل در هر دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار فعال است و تاکنون محصولات زیادی را در این دو بخش ارایه کرده است. حالا متا نیز می‌خواهد شانس خود را در بخش سخت‌افزار امتحان کند و اولین ساعت هوشمند خود را معرفی نماید. 
گزاارش‌های قبلی ادعا کرده بودند که متا توسعه این ساعت را کنار گذاشته است، اما امروز یک گزارش جدید ادعا کرده است که متا دوباره روی این ساعت کار می‌کند. اگر گزارش امروز صحت داشته باشد می‌توان نتیجه گرفت که متا هنوز در مراحل اولیه توسعه است و شاید امسال نتو‌اند آن را معرفی کند. در گزارش امروز نیز اشاره‌ای به زمان معرفی و مشخصات آن نشده است. 
با این حال به نظر می‌رسد که ساعت فیس بوک از نظر ظاهری بسیار شبیه به نسخه کنسل شده‌ی قبلی خواهد بود و به احتمال زیاد در بخش نرم‌افزار سیستم عامل Wear OS را بر پایه اندروید اجرا خواهد کرد و از یک تراشه کوالکام برای انجام کارهای پردازشی خود بهره خواهد برد. البته شایعات قبلی به وجود دو دوربین روی این ساعت نیز اشاره کرده بودند. 
رندرهایی نیز از این ساعت هوشمند منتشر شده است که طراحی کلی آن را به ما نشان می‌دهند. این ساعت ظاهرا از نوع جداشدنی خواهد بود و از سنسورهای مختلفی بهره خواهد برد. متا از یک نوع طراحی قبلا در برخی دستگاه‌های متاورسی خودش نیز استفاده کرده است و این نشان می‌دهد که متا از تجربیات قبلی خود در بخش سخت‌افزار بهره خواهد جست‌. 
در هر حال، اطلاعات بالا فعلا در حد شایعه هستند و هنوز هیچ چیز درباره طراحی و مشخصات ساعت فیس بوک واچ  قطعی نیست. در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که متا چه فکرهایی در سر دارد و این دستگاه را در نهایت با چه مشخصاتی معرفی می‌کند. نظر شما درباره این ساعت هوشمند و طراحی احتمالی آن چیست؟
منبع: PhoneAr
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster