دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
روسیه که در چند وقت گذشته سرویس‌های مختلفی را مسدود کرده، اکنون دسترسی شهروندان خود به سرویس ایمیل رمزگذاری‌شده Skiff را متوقف کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، سرویس‌های مختلفی این کشور را تحریم کرده و خود روس‌ها نیز سرویس‌های مختلفی را مسدود کرده‌اند. اکنون به گفته یک سازمان حقوق دیجیتالی ‌روسی، دولت این کشور سرویس ایمیل رمزگذاری‌شده و ابزار همکاری Skiff را مسدود کرده است.
هفته گذشته، Roskomsvoboda که خود را «اولین سازمان دولتی روسی فعال در زمینه حفاظت از حقوق دیجیتال و گسترش فرصت‌های دیجیتال» معرفی می‌کند، گزارش داد که یک سازمان دولتی ناشناس دستور مسدودسازی Skiff، ارائه‌دهنده خدمات ایمیل و ابری که سال گذشته راه‌اندازی شد را ارائه کرده است. وب‌سایت TechCrunch ضمن اعلام این موضوع، گفت «اندرو میلیچ»، مدیرعامل Skiff، شواهدی را از این مسدودسازی ارائه کرده است.
میلیچ اعلام کرد که این شرکت از هفته گذشته شاهد کاهش 81‌درصدی ترافیک از روسیه بوده است. او همچنین ویدیویی از یک کاربر در روسیه را به اشتراک گذاشت که در تلاش برای ورود به Skiff است و درنهایت با پیغام خطای اتصال مواجه می‌شود. میلیچ در ادامه گفت که چندین شکایت از کاربران روسیه مبنی بر کارنکردن این سرویس دریافت کرده است.
طبق اطلاعات ارائه‌شده، Skiff نیم میلیون کاربر در روسیه دارد.
درحالی‌که نام Skiff در زمان نگارش این مقاله در لیست سایت‌های مسدودشده Roskomnadzor دیده نمی‌شود، «استانیسلاو شکیروف»، مدیر فنی و یکی از بنیان‌گذاران Roskomsvoboda، به TechCrunch اعلام کرد که این مسدود‌سازی به‌طور کامل اعمال شده است.
شکیروف توضیح می‌دهد که علاوه بر Skiff.com، تمام زیردامنه‌های آن نیز مسدود شده‌اند؛ بنابراین کاربران روسی که از VPN، افزونه‌های مرورگر یا ابزارهای دورزدن سانسور مانند Tor یا Psiphon استفاده نمی‌کنند، نمی‌توانند به خدمات Skiff دسترسی داشته باشند.
دولت روسیه سه سال پیش نیز سرویس‌های ایمیل رمزگذاری‌شده مشابه دیگری ازجمله Proton Mail و Tutanota را مسدود کرده بود که این موضوع نشان می‌دهد دولت این کشور در تلاش است تا خدمات ارتباطی رمزگذاری‌شده‌ای را که به کاربران اجازه می‌دهد به‌گونه‌ای با یکدیگر ارتباط داشته باشند که جاسوسی از آن‌ها سخت‌تر باشد، محدود کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster