دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در شرایط بد اقتصادی، راه اندازی صندوق قرض الحسنه خانوادگی چه کمکی به شما خواهد کرد؟
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
همه ی ما با توجه به شرایط بد اقتصادی به دنبال راه بیرون رفت از این مشکلات هستیم. دریافت انواع وام ها یکی از این راه ها می باشد اما دریافت وام از بانک برای بسیاری از ما سخت و گاهی محال است. پس راه حل چیست؟
همانطور که می دانید خانواده مقدس ترین نهاد اجتماعی نزد خداست. این نهاد کوچک اما ارزشمند به سبب وجود پیوندهای خونی و عاطفی دارای پایه های مستحکمی است و می تواند بستر مناسبی برای رشد، و بالندگی اعضای خود باشد. راه حل بسیاری از مشکلات افراد در درون خانواده و در همبستگی میان اعضای آن نهفته است. چه بسیار موفقیت های شغلی و تحصیلی که به سبب حمایت های مالی و عاطفی خانواده از یکدیگر اتفاق افتاده اند یا کسب و کارهایی که با تکیه بر همین نیروی عظیم خانواده بنا شده اند و با ایجاد فرصت های فراوان اشتغال، امید به زندگی و کسب روزی حلال را برای اعضای خانواده و جوانان به ارمغان آوردند. از طرفی کمک به همنوع و دستگیری از یکدیگر نیز از سفارشات اکید دین مبین اسلام است.
حضرت علی (ع) در باب گره گشایی و رفع نیاز از همنوعان می فرمایند: “خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد. خداوند در قرآن نیز می فرمایند: واجب است که در کارهاى خیر به یکدیگر کمک کنید.”
هر زمان سخن از کار خیر و کمک به دیگران به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند کمک مالی است. چرا که شرایط بد اقتصادی می تواند سایر جنبه های زندگی افراد را تحت الشعاع قراردهد و سبب ایجاد مشکلات جدی شود. نکته مهم این است که این کمک ها باید به گونه ای باشد که شأن کمک گیرنده حفظ شود. اما چطور می توانیم به روشی محترمانه و بدون ایجاد احساس شرمندگی در مشکلات مالی به یکدیگر یاری برسانیم؟ 
پاسخ این سوال را خداوند در قرآن کریم به زیبایی بیان نموده اند: “کیست که به خدا قرض الحسنه دهد تا خداوند آن را برای او چندین برابر ساخته و پاداش پرارزش دهد.”
اگر به درستی به اطراف بنگریم، از اعضای خانواده خود، کسانی را خواهیم یافت که از نظر اقتصادی نیاز به دستگیری دارند. کسی از اقوام شغلش را از دست داده است. عضوی از خانواده بیمار است و برای درمان به پول نیاز دارد. فرزند یکی از اقوام برای تحصیلش نیاز به کمک مالی دارد. یاری رساندن در کارهای خیری چون خرید خانه و ازدواج جوانان در فامیل.
بهتر است در یک نشست صمیمانه با افراد فامیل پیشنهاد راه اندازی و تاسیس صندوق قرض الحسنه خانوادگی را مطرح نمایید و یک بار برای همیشه بهترین راه حل مسائل مالی خانواده را به اجرا درآورید.
جهت بررسی نرم ‌افزار صندوق قرض‌ الحسنه و کار با نسخه آزمایشی درخواست دمو دهید و سوالات خود را با کارشناسان درمیان بگذارید.
تشکیل صندوق قرض الحسنه خانوادگی چه مزایایی دارد؟
یکی از مهمترین تاثیرات تشکیل صندوق قرض الحسنه بیشتر شدن همبستگی و صمیمیت میان فامیل است. با برگزاری جلسات ماهانه، البته به شرط رعایت سادگی، و ارتباط بیشتر با یکدیگر علاوه بر داشتن ساعاتی خوش، از مسائل یکدیگر آگاه شده و می توانیم از تجربیات و تخصص افراد فامیل در جهت رفع مسائل بهره گیریم.
علاوه بر این، تاسیس صندوق قرض الحسنه خانوادگی مزایای دیگری نیز دارد: 
چطور می توان صندوق قرض الحسنه خانوادگی تاسیس کرد؟
شاید در ابتدای کار، کم بودن تعداد حساب ها و پایین بودن تراکنش ها نیازی به تعریف شرایط خاصی در زمان تشکیل صندوق نباشد اما تجربه ثابت کرده است با افزایش اعضا، حتما به تدوین قوانین صندوق نیاز خواهید داشت. پس چه بهتر که در همین ابتدای کار و با دوراندیشی از مشکلات احتمالی آینده پیشگیری و قوانینی را وضع نمایید و به رؤیت اعضای صندوق برسانید.
برخی نکات قابل توجه در زمان راه اندازی صندوق قرض الحسنه فامیلی:
با رعایت همین نکات ساده و اساسی می توانید سال های سال، بدون داشتن مشکل صندوق قرض الحسنه خود را فعال نگه دارید تا همه از برکات این کار خیر بهره مند گردند.
با توجه به قدمت تاسیس صندوق قرض الحسنه در ایران و نقش تاثیرگذار آن در زندگی بسیاری از خانواده ها، افزایش تعداد اعضای صندوق های قرض الحسنه و گستردگی سازوکارهای آن به مرور زمان دور از انتظار نخواهد بود که به تبع آن مدیریت صندوق قرض الحسنه با پیچیدگی ها و گاهی مشکلاتی همراه خواهد بود؛ مثالا بهم ریختگی حساب ها، عدم وجود گزارش های شفاف، دفترچه های کاغذی و مشکلات مربوط به آن ها، ایجاد اختلاف نظر میان اعضای صندوق قرض‌ الحسنه و…
راه حل مشکلات صندوق های قرض الحسنه خانوادگی یا فامیلی چیست؟
نوشتن حساب و کتاب ها روی کاغذ یا استفاده از اکسل شاید در ابتدا مناسب ترین و بهترین روش برای مدیریت صندوق قرض الحسنه شما باشد. اما همه روش ها به مرور زمان و با افزایش تعداد حساب ها با مشکلاتی همراه خواهند شد. راه حل این مشکلات و حتی پیشگیری از آن ها چیست؟
با بررسی صندوق های قرض الحسنه موجود، متوجه خواهید شد که رمز فعالیت طولانی مدت آن ها علاوه بر مدارا و همبستگی میان اعضا، استفاده از روشی کارآمد جهت مدیریت صندوق قرض الحسنه می باشد. بعد از اکسل که تا مدت ها مدرن ترین روش مدیریت صندوق ها به حساب می آمد، استفاده از نرم افزارهای تخصصی جدیدترین و البته با اختلاف بهترین روش در مدیریت صندوق ها است. 
استفاده از نرم افزار صندوق قرض الحسنه چه مزایایی دارد؟
با وجود دسترسی آسان همه اقشار جامعه به اینترنت و در اختیار داشتن تلفن هوشمند، استفاده از انواع نرم افزارها و برنامه های کاربردی در میان مردم فراگیر شده است. یکی از این نرم افزارها که محبوبیت زیادی در میان مدیران صندوق ها دارد، نرم افزار صندوق قرض الحسنه می باشد. برخی از مزایای استفاده از این نرم افزار را به اختصار بیان می کنیم:
با آگاهی از برخی ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه شاید این سوال برای شما پیش آید که با وجود نرم افزارهای مختلف، چگونه نرم افزار مناسب خود را انتخاب نماییم؟
با بررسی روند پیشرفت تکنولوژی مشخص می شود که این توسعه به نفع نرم افزارهای تحت وب پیش می رود. بنابراین بهتر است انتخابتان به گونه ای باشد که محدودیت و دشواری های معمول نرم افزارهای ویندوزی را نداشته باشد و با پیشرفت روز همگام باشد. نرم افزارهای تحت وب در حال حاضر پرطرفدارترین نوع نرم افزار در دنیا هستند. آنچه ما به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم می باشد. 
نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم چه ویژگی هایی دارد؟
مهمترین ویژگی نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم، تحت وب بودن آن است که به واسطه ی این ویژگی محبوبیت زیادی در میان کاربران خود دارد.
برخی از ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم به شرح زیر می باشد:
می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در سایت نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم سوالات خود را مطرح نمایید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster