دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
کریستین مکزکو از سال 2008 در گوگل مشغول به کار بوده و اکنون به عنوان برنامه‌های این شرکت برای تعدیل نیرو، اخراج شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در جریان تعدیل نیرو گسترده گوگل که شامل 12 هزار نیروی کار غول موتور جستجو می‌شود، رئیس سلامت روان و رفاه این شرکت نیز پس از نزدیک به 15 سال اخراج شده است.
بیزینس اینسایدر براساس پروفایل لینکدین این کارمند که «کریستین مکزکو» نام دارد، توضیح می‌دهد که او از سال 2008 در گوگل کار می‌کرده است. پس از شروع به عنوان یک دانشمند داده، او به بخش‌های امور مالی، از جمله نقش‌های مدیریتی Google Cloud تغییر سمت داده است. از ژوئیه 2021 نیز او به عنوان مدیر سلامت روان و رفاه مشغول به کار بوده که آن را «نقش رویایی» خود توصیف کرده است.
غول فناوری در 20 ژانویه اعلام کرد که حدود 12 هزار کارمند یا 6.4 درصد از نیروی کار خود را اخراج می‌کند. برخی از افراد اخراج شده، نزدیک به دو دهه در این شرکت کار کرده‌اند.
مکزکو در لینکدین خود نوشت:
«چند روز گذشته بسیار احساساتی بوده‌ام. متأسفم که دوستان و همکاران زیادی که در گوگل با آن‌ها کار کرده‌ام را ترک می‌کنم.»
او همچنین توضیح داد که افراد زیادی از تیم سلامت روان و رفاه گو‌گل اخراج شده‌اند، هرچند تعداد دقیق آن‌ها را مشخص نکرد. همچنین روز گذشته در گزارش دیگری گفته شده بود که گوگل 31 کارمند با تخصص ماساژ را نیز در جریان تعدیل نیرو گسترده خود اخراج کرده است.
ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در یادداشتی درباره این اخراج‌ها به کارکنان باقی مانده غول فناوری گفت که این شرکت بیش از اندازه نیرو استخدام کرده است. او گفت که با انجام یک «بررسی دقیق» تصمیم گرفته شده تا کارمندانی از بخش‌های مختلف آلفابت (شرکت مادر گوگل) اخراج شوند. با این حال، بسیاری از کارکنان فعلی و سابق گو‌گل به اینسایدر اعلام کرده‌اند که منطق پشت این تصمیم را درک نمی‌کنند.
علاوه بر گوگل، شرکت‌های دیگری از حوزه فناوری مانند توییتر، آمازون و مایکروسافت نیز با توجه به شرایط فعلی تصمیم گرفته‌اند تا بخش عظیمی از نیروی کار خود را اخراج کنند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster