گروهی از تلسکوپ های خورشیدی داده هایی را منتشر کردند که نشان می دهد دو منطقه فعال خورشیدی به سمت زمین چرخیده اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مناطق فعال خورشید باعث افزایش فعالیت آن و همچنین چرخش بخش شرقی آن به سمت زمین شد. پیش از این گروهی به نام شبکه […]
گروهی از تلسکوپ های خورشیدی داده هایی را منتشر کردند که نشان می دهد دو منطقه فعال خورشیدی به سمت زمین چرخیده اند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مناطق فعال خورشید باعث افزایش فعالیت آن و همچنین چرخش بخش شرقی آن به سمت زمین شد. پیش از این گروهی به نام شبکه نوسان جهانی این مورد را پیش بینی کرده بودند. این گروه شامل شبکه ای از تلسکوپ ها هستند که بطور دائم در حال رصد خورشید و نواحی فعال آن هستند.
بنیاد ملی علوم آمریکا وظیفه اداره گروه شبکه نوسان جهانی را بر عهده دارد. بررسی داده های این شبکه نشان می دهد مناطق فعال خورشید به سمت زمین چرخیده اند و این فرایند باعث افزایش رویدادهای انفجاری به سمت زمین مانند شراره های کلاس M و C خواهد شد.
این در حالی است که شراره های خورشیدی با کلاس M که تاکنون به زمین رسیده اند تنها باعث خاموشی جزئی رادیویی شدند و خطر دیگری را ایجاد نکرده اند.
الکسی پفتسوف، معاون مدیر برنامه های سینوپتیک و رصدخانه ملی خورشیدی که بخشی از شبکه نوسان جهانی را شامل میشود در این مورد گفت: تصویربرداری های این شبکه طی دو هفته اخیر نشان می دهد به زودی دو منطقه فعال خورشیدی به سمت زمین خواهند شد و این موضوع می تواند باعث وقوع شعله های بزرگتر و فعالیت های بیشتر به سمت زمین شود. هشدار در مورد این موضوع همانند هشدار یخبندان در فصل بهار است. اگر پیش بینی در مورد آب و هوا با ابهام همراه خواهد بود اما انجام اقدامات ضروری می تواند کارساز باشد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster