آی بی ام (IBM) امروز پس از انتشار گزارش عملکرد مالی خود اعلام کرد که حدود 1.4 درصد از نیروهای خود را از کار برکنار خواهد کرد. این تعدیل نیرو مربوط به بخش خدمات IT و سلامت آی بی ام خواهد بود.
بر اساس گزارش خبرگزاری وال استریت جورنال، درآمد آی بی ام در سه‌ماهه‌ی چهارم سال 2022 با کاهشی 1 میلیارد دلاری به 16.69 میلیارد دلار رسیده اما با این وجود، سود خالص این شرکت در بازه‌ی زمانی یادشده برابر با 2.71 میلیارد دلار بوده که از 2.33 میلیارد دلار سال 2021 بیشتر است. این در حالی است که بیشتر تحلیل‌گران، درآمد 6.15 دلار را برای آی بی ام پیش‌بینی کرده بودند.
در طرف دیگر، درآمد بخش نرم‌افزاری شرکت آی بی ام با رشدی 2.8 درصدی به 7.3 میلیارد دلار رسید و درآمد بخش‌های زیرساختی و مشاوره‌ای این شرکت نیز به‌ترتیب به 4.5 و 4.8 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. با این وجود، درآمد بخش تامین مالی این شرکت به 200 میلیون کاهش یافت که افت 0.4 درصدی آن را نشان می‌دهد.
هرچند که در حال حاضر آی بی ام دلیل اخراج نیروهای خود را اعلام نکرده است اما شرکت‌های بزرگ دیگری مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون و اسپاتیفای افزایش تورم و کاهش میزان تقاضا را دلایل اصلی برکناری کارکنان خود معرفی کرده‌اند.
منبع: AppleInsider
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster