یک بیمار ALS که در اثر این بیماری قدرت تکلم خود را سالها پیش از دست داده بود توانست با کمک ایمپلنت مغزی و با سرعتی نزدیک به سرعت گفتار عادی عباراتی را بیان کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این زن داوطلب که از سالها پیش از بیماری ALS رنج می […]
یک بیمار ALS که در اثر این بیماری قدرت تکلم خود را سالها پیش از دست داده بود توانست با کمک ایمپلنت مغزی و با سرعتی نزدیک به سرعت گفتار عادی عباراتی را بیان کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این زن داوطلب که از سالها پیش از بیماری ALS رنج می برد با دریافت ایمپلنت مغزی بصورت داوطلبانه توانست در برقراری ارتباط رکوردشکنی کند.
دانشمندان دانشگاه استنفورد در مطالعه اخیر خود اعلام کردند استفاده از ایمپلنت مغزی در یک بیمار ALS باعث ثبت رکورد ۶۲ کلمه در دقیقه در برقراری ارتباط شد. این سرعت نسبت به رکورد قبلی حدود سه برابر افزایش داشته است. در حالت عادی افراد بدون مشکل در بیان می توانند در یک دقیقه ۱۶۰ کلمه بیان کنند.
سیستم ایمپلنت مغزی این دانشمندان مجهز به برنامه های یادگیری ماشینی است و از نرم افزار پیش بینی تعداد کلمه در جمله استفاده می کند.
ایمپلنت های مغزی شامل پدهایی از الکترودهای تیز است که درون قشر حرکتی فرد قرار داده میشود. بدین وسیله محققان قادر خواهند بود با ثبت فعالیت چندین نورون بطور همزمان الگوهایی را نیز پیدا کنند که حرکات درون ذهن فرد را منعکس می کنند.
در این آزمایش تنها چند نورون شامل اطلاعات کافی بودند و به برنامه کامپیوتری اجازه دادند تا کلماتی که بیمار قصد دارد بگوید را پیش بینی کنند. در نهایت این اطلاعات به رایانه منتقل شده و کلمات مورد نظر قابل مشاهده می شوند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster