دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مردم پاییز امسال 30 درصد کمتر از پیش‌بینی‌ها به سفر رفتند و ارائه‌دهندگان اقامتگاه به‌طور میانگین 9 تا 12 میلیون تومان ضرر کردند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
آمارها و بررسی‌های جاباما نشان می‌دهد مردم در پاییز امسال کمتر از هر زمانی در طول یک سال گذشته به سفر رفته‌اند. این کاهش تمایل به سفر حتی در میزان جستجوی کلمات کلیدی رزرو اقامتگاه نیز به‌چشم می‌آید.
جاباما که یکی از فعالین رزرو آنلاین اقامتگاه در ایران است، گزارشی را از کاهش سفر در پاییز 1401 منتشر ساخته است. بهبود شرایط کرونا در کشور این امید پاییزی پُرسفر را برای فعالین گردشگری ایجاد کرده بود، اما وضعیت کشور به‌گونه‌ای شد که مردم کمتر از هر زمانی در طول یک سال گذشته، در این بازه زمانی به سفر رفتند.
آن‌طور که این پلتفرم گزارش کرده، میزان رزرو انواع اقامتگاه در پاییز امسال، 30 درصد کمتر از میزان پیش‌بینی است. منظور از اقامتگاه، انواع اقامتگاه‌های غیرهتلی مثل ویلا، سوئیت و بوم‌گردی است.
این میزان افت سفر در پاییز 1401 را می‌توان به‌وضوح در میزان جست‌وجوی کلمات کلیدی رزرو انواع اقامتگاه در گوگل نیز مشاهده کرد که به کم‌ترین میزان خود در یک ‌سال گذشته رسیده است. بد نیست بدانید این میزان برابر با پاییز 1400 است که در آن فصل یکی از سخت‌ترین پیک‌های کرونا را تجربه کردیم.
جاباما اعتقاد دارد مهم‌ترین اثر کاهش میزان سفر در پاییز 1401، متوجه میزبانان اقامتگاه‌هاست؛ چرا که با کاهش تمایل مردم به سفر، تعداد رزرو هر اقامتگاه‌ و درآمد هر میزبان در مقایسه با آنچه قابل‌پیش‌بینی بود، افت قابل‌توجهی داشته است.
میزبانان شمال کشور 3.2 میلیون تومان و ارائه‌دهندگان اقامتگاه در جنوب کشور 4.5 میلیون تومان در ماه، کمتر از آنچه باید، درآمد داشته‌اند. این درحالی است که میزبانان جنوبی تنها شش ماه از سال درآمد دارند و با توجه به تغییراتی که در پاییز 1401 شاهد آن بودیم، بیش از 12 میلیون تومان از درآمد سال خود را از دست داده‌اند.
بایستی توجه داشت که این کاهش درآمد تنها محدود به هر میزبان و اقامتگاه نیست، بلکه در بسیاری از شهرها، کل بوم تحت تأثیر قرار گرفته است. به عنوان مثال به‌ازای هر اقامتگاه بوم‌گردی، حداقل برای 15 خانواده به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.
بنابراین با کاهش میزان گردشگر در این منطقه، نه‌تنها میزبان هر اقامتگاه، بلکه فروشندگان و ارائه‌دهندگان خدماتی که حول هر اقامتگاه شکل گرفته‌اند، نظیر رستوران، نانوایی، سوپرمارکت، فروشنده صنایع دستی، تورلیدر و… نیز متضرر می‌شوند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster