محققان ژاپنی در مطالعات اخیر خود امکان تولید برق از برف را مورد مطالعه قرار دادند. آنها تلاش دارند تا روش هایی برای تولید برق ابداع کنند. بدین ترتیب در زمان نبود نور خورشید نیز می توان به انرژی پاک دسترسی داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شهر آئوری در ژاپن به […]
محققان ژاپنی در مطالعات اخیر خود امکان تولید برق از برف را مورد مطالعه قرار دادند. آنها تلاش دارند تا روش هایی برای تولید برق ابداع کنند. بدین ترتیب در زمان نبود نور خورشید نیز می توان به انرژی پاک دسترسی داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شهر آئوری در ژاپن به عنوان برفی ترین شهر در این کشور شناخته می شود بطوری که سالانه تا ۸ متر برف در آنجا می بارد. هزینه برف روبی از سطح شهر و خانه ها در سال گذشته در این شهر ۴۶ میلیون دلار شد.
اکنون دانشمندان برای حل این مشکل راه حل بهتری پیشنهاد کرده اند. آنها قصد دارند از برف در سطح شهر برای تولید برق استفاده کنند. آزمایش اولیه روش آنها نیز در استخر یک مدرسه متروکه آغاز شده است. به گفته آنان این روش می تواند در اروپا نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
در این روش برف بهمراه جریان هوای بیرونی می تواند باعث حرکت توربین ها شود. اختلاف دمای هوای بیرون و هوای اطراف برف باعث میشود تا از لوله های حرارتی سرد و گرم استفاده شود. همچنین افزایش انتقال گرما در مایع خنک کننده توربین در اثر اختلاف دما باعث چرخش آن و تولید برق میشود.
به گفته پژوهشگران این روش می تواند همانند پنل های خورشیدی در تولید برق موثر باشد. علاوه بر آن هزینه آن نیز پایین تر است. البته عملکرد بهتر در این روش به افزایش اختلاف دما بستگی دارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster