محققان سیستم جدیدی ابداع کردند که با کمک آن می توان پشت دیوارها را نیز مشاهده کرد. در این سیستم از تکنیک تصویربرداری پیشرفته استفاده شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کارنگی ملون سیستمی برای مشاهده افراد از پشت دیوار ساخته اند که از سیگنال های روتر وای فای […]
محققان سیستم جدیدی ابداع کردند که با کمک آن می توان پشت دیوارها را نیز مشاهده کرد. در این سیستم از تکنیک تصویربرداری پیشرفته استفاده شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کارنگی ملون سیستمی برای مشاهده افراد از پشت دیوار ساخته اند که از سیگنال های روتر وای فای استفاده می کند. در این سیستم شکل فرد از پشت دیوار به شکل سه بعدی ترسیم شده و امکان نظارت لحظه ای نیز وجود دارد.
فناوری DensePose بکار رفته در این سیستم توسط مهندسان هوش مصنوعی فیسبوک توسعه داده شده بود. در این فناوری سطح بدن انسان توسط یک الگوریتم از روی عکس یا ویدیو بصورت دو بعدی ایجاد میشود.
محققان از این فناوری برای تولید شبکه عصبی استفاده کردند. در سیستم محققان، ورودی لازم برای DensePose از طریق شبکه عصبی و فاز و دامنه سیگنال های وای فای تامین می شود. در نهایت تصویری زنده تولید می شود که محدودیت دوربین های نظارتی را نخواهد داشت. حسگر قرار داده شده در یک اتاق قادر است افراد را در مکان تاریک و یا پشت درهای بسته شناسایی کند. اگر چه این سیستم بطور کامل توسعه نیافته است اما سیگنال های وای فای و الگوریتم آن می تواند افراد را از پشت دیوار مشاهده کند.
بسیاری از محققان در این سیستم به حفظ حریم خصوصی اشاره کرده اند. اما این تحقیق می گوید خسگرهای ساخته شده این حریم را حفظ می کند زیرا امکان شناسایی ویژگی های شخصی وجود ندارد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster