بزرگترین هواپیمای هیدروژنی-الکتریکی جهان مربوط به شرکت ZeroAvia توانست اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. این هواپیمای دو موتوره ۱۹ صندلی دارد و اولین پرواز آزمایشی آن نیز ۱۰ دقیقه به طول انجامید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساخت اولین هواپیمای هیدروژنی-الکتریکی جهان مربوط به پروژه دولتی HyFlyer […]
بزرگترین هواپیمای هیدروژنی-الکتریکی جهان مربوط به شرکت ZeroAvia توانست اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. این هواپیمای دو موتوره ۱۹ صندلی دارد و اولین پرواز آزمایشی آن نیز ۱۰ دقیقه به طول انجامید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساخت اولین هواپیمای هیدروژنی-الکتریکی جهان مربوط به پروژه دولتی HyFlyer است که هدف از انجام آن ساخت هواپیماهای کوچکتر و با آسیب کمتر به محیط زیست بوده است.
این شرکت پس از پرواز اولیه بیانیه ای را صادر کرد که در آن آمده است: در این هواپیما روی بال سمت راست یک موتور Honeywell TPE331 قرار داشت و روی بال سمت چپ نیز یک نمونه اولیه از موتور هیدروژنی-الکتریکی قرار داشت. موتور روی بال سمت راست با هدف ایمنی بیشتر و افزایش قدرت در هنگام برخاستن مورد استفاده قرار گرفت.
موتور این هواپیما برای تامین انرژی از سوخت هیدروژن گازی فشرده که از الکترولیز بدست آمده است استفاده کرد. در پیکربندی این نمونه از سلول های سوختی و سلول های لیتیوم یونی استفاده شد. البته در زمان استفاده از این هواپیما بصورت تجاری این سلول ها نیاز به مخزن ذخیره سازی خارجی خواهند داشت.
شرکت ZeroAvia در تلاش است تا بتواند برای نمونه اولیه این هواپیما مجوز دریافت کند تا بتواند پروازهای تجاری را از سال ۲۰۲۵ آغاز کند. همچنین این شرکت در حال کار روی موتورهای ۲ تا ۵ مگاواتی است تا بتواند در آینده هواپیماهایی با ۹۰ مسافر را نیز جابجا کند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster