اپل چند روز پیش مک بوک پروهای جدید خود را با تراشه‌های M2 پرو و‌ M2 مکس معرفی کرد و حالا ای نشرکت به‌دنبال ساخت نسل بعدی تراشه لپ تاپ خود با نام M3 است. امروز اطلاعاتی درباره این تراشه فاش شده که در ادامه به آن می‌پردازیم
اپل سال گذشته لپ تاپ مک بوک ایر را با تراسه M2 مغرفی کرد و حالا یک گزارش جدید ادعا کرده است که اپل در نیمه دوم ۲۰۲۳ از تراشه ۳ نانو‌متری M3 در لپ تاپ جدید مک بوک ایر خود استفاده خواهد کرد. 
اگر این خبر صحت داسته باشد ما با یک تراشه بسیار پیشرفته روبه‌رو خواهیم بود، چراکه تراشه‌های M2 پرو و M2 مکس هر دو بر پایه فناوری ۵ نانومتری ساخته شده‌اند و در نتیجه عملکرد M3 بسیار بهتر از آن‌ها خواهد بود.
وب‌سایت DigiTimes در گزارش خود گفته است که اپل مک بوک ایر بعدی خود را با یک پردازنده ۳ نانومتری که احتمالا تراشه M3 خواهد بود در نیمه دوم ۲۰۲۳ معرفی خواهد کرد.
اپل امسال ظاهرا علاوه بر M3 قصد دارد تراشه A17 را نیز با فناوری ۳ نانومتری TSMC بسازد. این تراشه در داخل مدل‌های پرو سری آیفون ۱۵ استفاده خواهد شد و ارتقای خو‌بی نسبت به تراشه A16 خواهد داشت. 
در ضمن، گفته می‌شود که اپل در مک بوک پروهای ۲۰۲۴ خود از تراشه‌های M3 پرو و M3 مکس استفاده خواهد کرد. در هر حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل برای امسال چه فکرهایی در سر دارد.
منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster