دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
کارگروه بار او با از بین بردن قواعد دست‌وپا گیر اداری در تلاش برای جذب مجموعه‌های دانش‌بنیان به سمت چرخه اقتصادی است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«روح الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت امروز با بیان اینکه کارگروه «بار اول» فرصتی برای از بین بردن بروکراسی است، گفت تلاش معاونت علمی این است که شرکت‌های دانش‌بنیان به زودی وارد چرخه اقتصاد کشور شوند.
دهقانی با تاکید بر اینکه کارگروه «بار اول» فرصت مناسبی برای توسعه عملکرد شرکت‌های نوآورانه است، گفت: «کارگروه «بار اول» موقعیتی را فراهم خواهد کرد تا شرکت‌های دانش بنیان و مجموعه‌های فناور که دستاورهایی بومی دارند، بتوانند دستاوردهای خود را به دستگاه‌های اجرایی و صنایع عرضه کنند.»
فیروزآبادی با تاکید بر نبود بروکراسی در این کارگروه، گفت: «بزرگترین مزیت این کارگروه این است که از تشریفات و بروکراسی موجود در مناقصات جلوگیری می‌شود.»
او با اشاره به برنامه‌های وزارت نفت درمورد تجهیزات گلوگاهی، گفت: «امیدواریم با همت وزارت نفت، شاهد امضای موافقتنامه کلان 2 میلیارد دلاری در نزدیک به 15 قلم تجهیزات کاربردی و گلوگاهی باشیم.»
به گفته او معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در تلاش است تا همه شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند وارد عرصه عمومی اقتصاد دانش بنیان شوند.
پیش از این در دوران حضور سورنا ستاری در معاونت علمی ریاست جمهوری آئین‌نامه این کاگروه اعلام شده بود. با رونمایی از این آئین‌نما قرار بر این بود که در صورت موفقیت طرح‌های ارایه شده در زمینه تولید بار اول محصولات فناورانه، سالانه بیش از 450 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل از عدم واردات اقلام بومی‌سازی شده برای کشور حاصل می شود.
کارگروه «بار اول» به منظور مقابله با تحریم‌های حوزه محصولات فناورانه، با عضویت نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شهریور1398 تشکیل شده است.
همان‌طور که دهقانی بر از بین رفتن بروکراسی در این کارگروه تاکید کرد، برای عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تولید بار اول اقلام فناورانه تحریمی و راهبردی، الزامی به برگزاری مناقصه نیست و معامله مورد نظر بدون انجام تشریفات و مقررات برگزاری مناقصات قابل انجام است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster