ایرباس قصد دارد فناوری بخش دراگون فلای تیکاف و فرود خودکار را به هواپیماهای مسافربری اضافه کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری‌ جدید خودران ایرباس در مرحله توسعه قرار دارد و به گفته ایرباس این فناوری می‌تواند پرواز را از لحاظ امنیت و بهره وری بهبود ببخشد. این فناوری با نام […]
ایرباس قصد دارد فناوری بخش دراگون فلای تیکاف و فرود خودکار را به هواپیماهای مسافربری اضافه کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری‌ جدید خودران ایرباس در مرحله توسعه قرار دارد و به گفته ایرباس این فناوری می‌تواند پرواز را از لحاظ امنیت و بهره وری بهبود ببخشد. این فناوری با نام دراگون فلای می تواند شامل انحراف اضطراری خودکار در حالت کروز، فرود خودکار همچنین تیکاف خودکار شود. دراگون فلای به معنی سنجاقک است و به گفته ایرباس این شرکت قصد دارد به تقلید از سنجاقک با کمک این فناوری مناطق خاص را شناسایی کند.
ایرباس فناوری های خودران خود را در فرودگاه تولوز بلانیاک آزمایش می کند. در حال حاضر نیز فناوری خودران روی هواپیمای A350 1000 مورد آزمایش قرار گرفته است. این آزمایش ابتدا توسط شرکت Airbus Upnext انجام می گیرد که از زیرمجموعه شرکت مادر محسوب میشود. هواپیمای مورد آزمایش نیز تاکنون توانسته با کمک فناوری جدید علاوه بر شناسایی ناحیه فرود، عملیات مانور را در اطراف آن با روشی ایمن انجام دهد.
این هواپیما همچنین می تواند در آزمایشات قابلیت هایی مانند شناسایی ناحیه پرواز و اب و هوای مختلف را از خود نشان دهد. همچنین بسته به شرایط موجود واکنش های مختلف نیز از خود نشان می دهد. به عنوان مثال در شرایط جوی نامناسب می تواند مسیر پروازی جدید ایجاد کرده و اطلاعات آن را در اختیار تیم پرواز قرار دهد. تمامی این مراحل نیز بطور خودکار انجام میگیرد. ایرباس قصد دارد با بهره گیری از داده های بدست آمده از این آزمایش ها الگوریتم دقیقی مبتنی بر بینایی کامپیوتری توسعه دهد که در هواپیماها مورد استفاده قرار بگیرد. احتمالا در آینده شاهد ساخت هواپیماهایی با قابلیت های خودکار بیشتر خواهیم بود.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster