محققان کره ای نوعی لنز از جنس پلیمر ساخته اند که قادر است با تغییر شکل مراحل اولیه بیماری آلزایمر را در فرد نشان دهد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لنز آزمایشی ابداع شده با تغییر ظاهر قادر به تشخیص زودهنگام آلزایمر است. این لنز شفاف و از نوع زیست سازگار بوده […]
محققان کره ای نوعی لنز از جنس پلیمر ساخته اند که قادر است با تغییر شکل مراحل اولیه بیماری آلزایمر را در فرد نشان دهد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لنز آزمایشی ابداع شده با تغییر ظاهر قادر به تشخیص زودهنگام آلزایمر است. این لنز شفاف و از نوع زیست سازگار بوده و محل قرارگیری آن نیز پشت قرنیه است.
درون این لنز ارایه های رنده مانند به شکل موازی قرار دارند. در بالای رنده نیز یک لایه هیدروژل شفاف قرار دارد که می تواند از ارایه های دارای شکاف موازی عبور کند. قرارگیری خطوط و شکاف ها باعث ایجاد یک الگوی خنثی میشود.
در صورتی که درون مایع چشمی مقدار کمی از مواد شیمیایی مرتبط با آلزایمر وجود داشته باشد، با هیدروژل تماس پیدا کرده و باعث تغییر در فاصله شکاف ها میشود. در این حالت الگوی مویر ایجاد خواهد شد. این الگو در زمان ایجاد لباس های راه راه ایجاد میشود. این حالت برای بیمار قابل تشخیص نیست. اما می توان با کمک میکروسکوپ در معاینه های منظم چشم تشخیص داد. در حال حاضر آزمایش این فناوری روی چشم خوک آزمایش شده و نتیجه مثبت در پی داشته است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster