دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
چندی پیش تارا و دنا در نمایشگاه خودرو روسیه به نمایش درآمدند و حالا قرارداد صادرات سری اولیه آن ها نهایی شده است.
ایران‌خودرو که چند سالی در زمینه صادرات خودرو بسیار کم کار شده بود، حالا با صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه یک قدم در راستای سهم‌خواهی از بازار کشورهای منطقه برداشته است. این دو خودرو در نمایشگاه اتومبیل مسکو به نمایش درآمده بودند و مورد توجه روس‌ها قرار گرفتند و حالا قرارداد صادرات ۲۰۰۰ دستگاه خودرو نهایی شده است،‌ این درحالیست که کارشناسان کمبود عرضه خودرو در بازار داخلی را علت تشکیل بازار سیاه و افزایش مداوم قیمت‌ها قلمداد می‌کنند.
ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۱ به دستاوردهای متعددی دست یافته و در زمینه‌های مختلف ازجمله تولید، فروش، تحویل، صادرات، کیفیت محصولات و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، عملکرد بهبودیافته‌ای را از خود نشان داده است. این گروه صنعتی با عرضه قطعات خودروهای سنگین، پیشرانه‌ها و همین‌طور خودروهای جدید خود یعنی دنا و تارا در نمایشگاه بین‌المللی خودروی مسکو، توانست گوشه‌ای از دستاوردها و ابتکارات خود را به جهانیان نمایش دهد و متعاقباً توجه مارکت‌های مختلف را به سمت خود جلب کند.
صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه از جمله پیامدهای مطلوب حضور ایران‌خودرو در کشور روسیه به حساب می‌آید. البته این شرکت درحال‌حاضر متعهد به صادرات ۳۵۰۰ دستگاه خودرو به کشور آذربایجان است. از لحاظ تنوع، مدل‌های دنا، تارا و سورن پلاس به صورت مونتاژی در سبد محصولات صادراتی به آذربایجان قرار می‌گیرند.
البته صادرات تارا و دنا در تعداد بالا به بازار روسیه خبر چندان غافلگیرکننده‌ای هم به حساب نمی‌آید. صنعت خودروسازی مسکو به دلیل تحریم‌های اخیر به شدت ضعیف شده و با خروج شرکت‌های مطرح از این کشور، توانایی ساخت خودروهای باکیفیت را از دست داده است. روسیه حالا به هر دری می‌زند تا با تأمین نیاز بازار خودرو، رضایت مردمانش را به‌دست آورد. روسیه به عنوان یک شریک تجاری خوب، نقش بسزایی در صنعت حمل و نقل ایران داشته است و حالا در کنار خودروهای چینی‌، محصولات ایرانی را شایسته ورود به بازار خود قلمداد می‌کند.
به هر ترتیب، صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه می‌تواند یک نقطه عطف برای ایران‌خودرو در نظر گرفته شود. با شرط تضمین کیفیت، جولان این دو محصول در خیابان‌های روسیه می‌تواند نظر مارکت‌های مختلف منطقه را به سوی توانمندی ایرانی‌ها در ساخت قطعه و خودرو جلب‌کرده و احتمال همکاری بیشتر با کشورهای همسایه را افزایش دهد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster