توسطautokhabari


ژانویه 14, 2023

شرکت دیترویت بایکس از محصول جدید و برقی خود با نام DB-E  رونمایی کرد. ویژگی‌ جالب این دوچرخه وزن بسیار پایین و نازکی اجزای سازنده است.


اگر یک ویژگی وجود داشته باشد که سریعاً بر برقی بودن دوچرخه‌ای دلالت کند لوله میانی بزرگ و یا مجموعه باتری نصب شده روی آن خواهد بود. البته برند ایتالیایی Zehus سابقه زیادی در کمک به شرکت‌های سازنده دوچرخه برای حل این موضوع داشته و قوای محرکه جدیدی را معرفی کرده است. اگرچه با نگاهی به مرکز چرخ عقب دوچرخه استفاده کننده از قوای محرکه Zehus می‌توان برقی بودن آن را تشخیص داد اما باقی بخش‌های آن همانند دوچرخه‌های معمولی هستند و وزن کمی دارند.
محصول جدید شرکت دیترویت بایکس که با نام DB-E شناخته می‌شود ساختار نازک و کلاسیک دوچرخه‌های سنتی را با قوای محرکه یاد شده ترکیب کرده و وزن ۱۴.۵ کیلوگرمی آن نیز باعث می‌شود دیترویت DB-E جزو سبک‌ترین دوچرخه‌های برقی با قیمتی مناسب باشد. دوچرخه‌های الکتریکی با گذشت زمان ابعاد جمع‌وجور و نازک‌تری پیدا می‌کنند و از قوای محرکه یکپارچه‌ای همچون TQ HPR50 در آن‌ها استفاده می‌شود. قوای محرکه بایک پلاس Zehus نیز یکی از پیشتازان در این زمینه بوده و حدود یک دهه پیش معرفی شده است.
این پکیج کاملاً یکپارچه دارای اجزایی همچون موتور، باتری، سیستم احیای انرژی جنبشی KERS و… است و نکته مهم اینکه وزن این اجزا فقط ۳ کیلوگرم خواهد بود. به همین خاطر است که دوچرخه‌های مجهز به قوای محرکه Zehus جزو سبک‌ترین و آیرودینامیک ترین دوچرخه‌های بازار به شمار می‌روند. دیترویت DB-E به ما یادآوری می‌کند که قوای محرکه Zehus چقدر جمع‌وجور است. لوله‌های ساختاری نازک و سبک که با پوشش پودری خودنمایی می‌کنند درست در نقطه مقابل لوله‌های کلفت دوچرخه‌های برقی قبلی هستند.
این دوچرخه برقی حداکثر سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت خواهد داشت و با وجود سخت‌افزار KERS، دوچرخه‌سوار می‌تواند در زمان پدال زدن باتری را شارژ کرده و به حداکثر شعاع حرکتی دست یابد. دیترویت بایکس تخمین می‌زند در صورت استفاده از حالت کم قدرت اکو یا حالت پرقدرت بتوان به ترتیب ۵۶ و ۳۲ کیلومتر را پیمود. با توجه به وزن کلی پایین، این دوچرخه کاملاً نرم و روان بوده و پدال زدن با آن لذت‌بخش‌تر خواهد بود. DB-E با استفاده از قوای محرکه تک سرعته و برخی ریزه‌کاری‌های دیگر بازهم وزن خود را کاهش داده است. سازنده ادعا می‌کند تسمه انتقال دهنده قدرت این دوچرخه حدود ۲۰۰ گرم سبک‌تر از زنجیرهای معمولی خواهد بود. با قیمت ۲۵۹۹ دلار شاید DB-E را نتوان محصولی ارزان‌قیمت دانست اما قیمت آن برای چنین دوچرخه برقی و سبک‌وزنی خیلی بالا نخواهد بود مخصوصاً اینکه بدانیم DB-E در آمریکا مونتاژ می‌شود. این دوچرخه در دو رنگ و سه سایز فریم به فروش می‌رسد.
Amin
توی ایران به علت نرخ بالای دلار و سختگیری واردات ، کسایی که دوچرخه برقی دارند ، به خصوص ورژن های اپدیت اش رو ، قشر ثروتمند جامعه هستند …درصورتی که در کشوری مثل آمریکا انتظار میره عموما قشر های ضعیف تر جامعه از این محصولات استفاده کنن
توی ایران ، ۹۰ درصد مردم حتی فکر ام نمیکنن که صد میلیون هزینه کنن برای یه دوچرخه….
new reventon
واقعا هنر میخاد یه اینجور چیزی رو ساختن
Bmwgg6
واکنش یک ایرانی😂:برو بابا با نصف این پول میرم ۱۲۵cc سرحالشو میگیرم 🗿😂😑🛵🛵🛵
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.