تعویض منظم روغن موتور یک کار تعمیر و نگهداری کوچک است که به شما کمک می کند تا خودروی شما تا کیلومترها در بهترین حالت کار کند. در این مطلب ما بهترین روغن موتور برای هر خودرویی از محصولات ایران خودرو را معرفی کرده ایم.

اگرچه می‌توانید از روغن های معمولی استفاده کنید، اما بهترین روغن‌های مصنوعی می‌توانند موتور شما را تقویت کرده و عملکرد آن را بهبود بخشد. اما چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام روغن انتخاب مناسبی برای ماشین شما است؟

 

بهترین روغن موتور مناسب پژو سمند دنا رانا

سرویس تعویض روغن در محل آقای امداد به صورت شبانه روزی آماده اعزام متخصص برای خدمات سرویس روغن سیار و فیلترها است.

منظور از بهترین روغن موتور برای خودرو چیست؟

بهترین روغن برای موتور خودرو آن روغنی است که علاوه بر داشتن قیمت مناسب و کیفیت مطلوب، با موتور ماشین شما سازگار باشد. پس علاوه بر قیمت، نوع موتور و مدل ماشین در انتخاب نوع روغن بسیار مهم است. اگر روغنی که استفاد می کند غلظت زیادی داشته باشد و یا حتی رقیق باشد می تواند موجب اشکال در عملکرد موتور و یا افزایش اصطکاک در قطعات موتوری شود.

روغن موتور یکی از نیازهای اصلی هر خودرویی است که باعث بهتر کار کردن موتور یا همان قلب خودرو می شود. استفاده از روغن موتور مناسب ماشین ارتباط مستقیمی با شتاب خودرو، آلایندگی هوا و مصرف سوخت خودرو دارد. یک روغن موتور خوب باعث افزایش طول عمر موتور می شود.

در ایران انتخاب روغن موتور به دمای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، گرمای تولیدی موتور و همچنین توصیه شرکت سازنده خودرویتان هم بستگی دارد.
در ادامه نکات مهم خرید روغن موتور برای هر کدام از محصولات ایران خودرو را توضیح داده و چند نمونه از عالی ترین روغن موتورهای مناسب برای این دسته از ماشین ها را معرفی می‌کنیم.

 

بهترین روغن موتور برای پژو ۴۰۵

پژو ۴۰۵ با موتور های مختلف در سه مدل در بازار ایران عرضه شده که برای هر کدام باید از روغن موتور متفاوتی استفاده کرد. مناسب ترین روغن موتور برای پژو ۴۰۵ GLX با موتور ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ سی سی، روغن موتوری با غلظت ۲۰W50 با حجم روغن ۴٫۵ و ۵ لیتر می باشد، از طرفی عالی ترین روغن موتور برای ۴۰۵ SLX روغنی با غلظت ۱۰W40 با حجم روغن ۳٫۷۵ لیتر است.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای پژو 405 می توان کاسترول GTX، اسپیدی سوپر پاور، پارس سوپر پایا، سوپر پیشتاز و فلومکس را نام برد.

 

بهترین روغن موتور برای پژو ۲۰۶

پژو ۲۰۶ در مدل های مختلف و با دو موتور اصلی ۱۴۰۰ تیپ ۲ و ۱۶۰۰ تیپ ۵ در بازار ایران عرضه میشود، عالی ترین روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۲ با موتور TU3 روغنی با غلظت ۱۰W40 است، از طرفی باید گفت عالی ترین روغن موتور برای ۲۰۶ تیپ ۵ با موتور TU5 نیز روغنی با غلظت ۱۰W40 می باشد.

همچنین به این خاطر که در ۲۰۶ صندوقدار نیز از همین دو نوع موتور استفاده شده، می توان گفت عالی ترین روغن موتور برای ۲۰۶ صندوقدار نیز همان ۱۰W40 است که همه آنها حجم ۳٫۷۵ لیتری را دارا هستند.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای پژو 206 تیپ 2 روغن لیکومولی، کاسترول و سوپر پیشتاز، برای تیپ 5 روغن توتال، کاسترول و اسپیدی پاور و پژو صندوق دار روغن لیکومولی، کاسترول و سوپر پیشتاز را می توان نام برد.
  • می توانید روغن موتور مناسب خودروی خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از فروشگاه آقای امداد تهیه کنید.

روغن موتور پرشیا سمند

بهترین روغن موتور برای پژو ۲۰۷

پژو ۲۰۷ و ۲۰۷ صندوقدار از همان موتور TU5 استفاده میکنند، لذا باید گفت عالی ترین روغن موتور برای ۲۰۷ و ۲۰۷ صندوقدار روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم ۳٫۷۵ لیتر میباشد.

  • بهترین برندهای روغن برای پژو 207 روغن توتال، کاسترول و اسپیدی سوپر پاور هستند.

 

بهترین روغن موتور برای پژو ۲۰۰۸

با توجه به این نکته که موتور پژو ۲۰۰۸ دارای توربو شارژر است باید گفت تعویض به موقع و انتخاب روغن موتور با کیفیت برای این خودرو اهیمت زیادی دارد. باید گفت روغن موتور پژو ۲۰۰۸، روغنی با غلظت ۵W30 و گرید کیفی SN و حجم ۴٫۲۵ لیتر است که توسط خود کمپانی پژو پیشنهاد شده است.

  • بهترین برندهای روغن برای پژو 2008 روغن دیوینول، لیکومولی سوپر لایش و کاسترول هستند.

 

بهترین روغن موتور برای پژو پارس

پژو پرشیا یا پژو پارس در سه مدل مختلف با سه موتور متفاوت در بازار ایران ارائه می شود که عالی ترین روغن موتور برای پرشیا با موتور ۱۸۰۰، غلظت ۲۰W50 و حجم روغن موتور ۴٫۵ لیتر است.

علاوه بر آن این غلظت با همان حجم ۴٫۵ لیتری به عنوان بهترین روغن موتور برای پارس ELX از طرف ایساکو معرفی شده است. اما بهترین روغن موتور برای پارس TU5 هم روغنی با غلظت ۱۰W40 با حجم روغن موتور ۳٫۷۵ لیتر می باشد.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای پژو پارس معمولی روغن سوپر پاور اسپیدی، کاسترول و بهران پیشتاز، برای TU5 روغن فلومکس، پارس سوپر پایا و اسپیدی سوپر پاور و پژو elx روغن لیکومولی، کاسترول و سوپر پیشتاز را می توان نام برد.

 

بهترین روغن موتور برای دنا

دنا با موتور EF7 در بازار عرضه می شود و بهترین روغن موتور برای دنا از طرف ایساکو غلظت ۱۰W40 با حجم ۵ لیتر معرفی شده است. اما در مورد دنا پلاس بحث بسیار حساس میشود و برای انتخاب روغن این ماشین بخاطر داشتن توربو باید دقت بیشتری لحاظ کرد تا از روغن با کیفیت استفاده شود.

بهترین روغن موتور برای دنا پلاس توربو روغنی با غلظت ۵W40 و همان حجم ۵ لیتر است.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای دنا معمولی و دنا توربو روغن ادینول، لیکومولی لایش لایف و سوپر پیشتاز را می توان نام برد.

بهترین روغن موتور بازار

بهترین روغن موتور برای رانا

رانا با موتور TU5 و رانا پلاس با موتو TU5 پلاس (موتور TU5 بهینه شده) تولید می شود. به همین خاطر باید گفت بهترین روغن موتور برای رانا و رانا پلاس روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم روغن موتور ۳٫۷۵ لیتر است.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای رانا معمولی روغن توتال، کاسپین و سوپر پایا و برای رانا پلاس توربو روغن ادینول، کاسترول و بهران رانا را می توان نام برد.

 

بهترین روغن موتور برای سمند

روغن موتورهای مناسب برای خودرو سمند در سه مدل LX ،7 EF و SE با توجه به نوع موتور آنها تعیین شده است که در ادامه به معرفی هر یک مناسب با هر مدل می پردازیم.

عالی ترین و مناسب ترین روغن موتور برای سمند 7EF، روغنی با گرانروی ۱۰W40 با حجم ۵ لیتر است اما برای سمندهایی که با موتور ۱۸۰۰ تولید میشوند مثل سمند معمولی یا LX باید از غلظت متفاوتی استفاده کنید. ایساکو عالی ترین روغن موتور برای سمند LX و معمولی را روغنی با گرانروی ۲۰W50 و حجم روغن ۵ لیتر معرفی کرده است.

  • از جمله برندهای پیشنهادی روغن موتور برای سمند ef7 روغن کاسترول، الف و سوپر پیشتاز و سمند lx روغن لیکومولی، الف و کاسترول را می توان نام برد.

اگر نیاز به خرید روغن به صورت آنلاین با بهترین قیمت و ضمانت کیفیت دارید به فروشگاه آقای امداد سر بزنید.

بهترین روغن موتور برای ال نود و تندر وانت

ال نود، پارس تندر، ال نود پلاس همگی با یک موتور ارائه شده اند لذا روغن موتوری که باید برای آنها استفاده کرد با یکدیگر تفاوتی ندارند و دارای یک غلظت هستند. ایساکو عالی ترین روغن موتور برای ال نودرا روغنی با گرانروی ۱۰W40 با حجم ۴٫۸ لیتر و گرید SL و بالاتر آن معرفی کرده است.

  • بهترین برندهای روغن برای ال نود روغن الف، لیکومولی و سوپر پیشتاز هستند.

شماره تماس آقای امداد: ۰۲۱۴۸۲۸۷

source

source

توسط digitalwebmaster