دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
محققان برای اولین بار پروتئین NendoU مربوط به ویروس کرونا را با وضوح بالای ۲.۵ آنگستروم در دمای اتاق تصویربرداری کردند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان برای اولین بار پروتئین NendoU مربوط به ویروس کرونا را با وضوح بالای ۲.۵ آنگستروم در دمای اتاق تصویربرداری کردند. نور اشعه ایکس نشان می‌‌دهد که چگونه ویروس کرونا در بدن منتشر شده و حتی از سیستم ایمنی بدن عبور می‌کند.
ویروس کرونا جان میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان گرفته است و این بیماری هنوز هم تهدیدی برای جان انسان‌ها محسوب می‌شود. یکی از موضوعاتی که در مورد ویروس کرونا مطرح می‌شود، قابلیت انتشار سریع و گسترده آن است. این ویروس، سیستمی ایمنی بدن را دور می‌زند و به همین دلیل نحوه انتشار آن در بدن و عبور از سیستم ایمنی، برای محققان مورد سوال قرار گرفته است.
در مطالعه جدید انجام شده، محققان وضعیت انتشار پروتئین NendoU را مورد بررسی قرار دادند. این پروتئین با استفاده از تکنیکی به نام کریستالوگرافی پرتو ایکس به صورت دقیقی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج این مطالعه به محققان در طراحی و تولید داروهای جدید کرونا کمک می‌کند. نتایج تحقیق انجام شده در نشریه Structure منتشر شده است. 
«ربکا جرنیگان»، یکی از محققان این مطالعه و استاد دانشگاه ایالتی آریزونا می‌گوید آنها در مطالعه خود نحوه پنهان شدن ویروس کرونا از سیستم ایمنی بدن را با تمرکز روی پروتئین NendoU مورد توجه قرار دادند. محققان برای درک بهتر ساختار این پروتئین، دست به آزمایش‌های مختلفی زدند. نتایج این مطالعه می‌تواند به تولید داروهای ضد ویروس کرونا موثرتر کمک کند تا تغییرات ساختاری پروتئین مربوطه را مورد هدف قرار دهد.
محققان این مطالعه توانستند برای اولین بار نحوه حرکت پروتئین NendoU را با اشعه ایکس ردیابی کنند. این بررسی می‌تواند به پیشرفت‌های مهمی در مطالعات مربوط به ویروس کرونا منجر شود. نتایج اولیه نشان می‌دهد پروتئین NendoU انعطاف پذیری بالایی دارد و همین مسأله نقش مهمی در مکانیسم عملکردی آن بازی می‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster