دستکش ساخته شده برای واقعیت مجازی به کاربر اجازه می دهد تا بدون محدودیت فیزیکی به اشیای خطرناک دست بزند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک گجت پوشیدنی به نام دستکش Maestro EP به کاربرانی که آنها را به دست کنند امکان می دهد تا بتوانند مهارت های پرخطر را بدون هزینه […]
دستکش ساخته شده برای واقعیت مجازی به کاربر اجازه می دهد تا بدون محدودیت فیزیکی به اشیای خطرناک دست بزند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک گجت پوشیدنی به نام دستکش Maestro EP به کاربرانی که آنها را به دست کنند امکان می دهد تا بتوانند مهارت های پرخطر را بدون هزینه و محدودیت لمس کنند. شرکت سازنده این دستکش با نام Contact CI که در زمینه واقعیت مجازی و مصنوعی کار می کند از این دستکش در نمایشگاه CES امسال رونمایی کرد. طبق اعلام این شرکت، دستکش مورد نظر امکان لمس آنچه غیرواقعی است را فراهم می کند.
دستکش Maestro در واقع نوعی کیت پوشیدنی محسوب میشود که بهمراه نرم افزار واقعیت مجازی و افزوده برای استفاده در برنامه های آموزشی شبیه سازی ساخته شده است. به همین دلیل این دستکش می تواند در زمان آموزش مهارتی خاص به کارآموزان کمک کند.
زمانی که آموزش عملی بسیار پرهزینه و خطرناک است این دستکش می تواند به شکلی ایده آل وظیفه آموزش را برعهده بگیرد. زیرا این دستکش قادر است بدون هیچ گونه محدودیتی آموزش مورد نظر را شبیه سازی کند.
کریگ داگلاس، بنیانگذار شرکت Contact CI در مورد ساخت این دستکش می گوید: این رابط لمسی بسیار سبک و ظریف است و می تواند به عنوان محصولی لمسی و آرگونومیک نشان دهنده پیشرفت شرکت ما در این زمینه محسوب شود. همچنین این دستکش بطور قانع کننده امکان لمس واقعیت مجازی و احساس آن را ایجاد می کند.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster