نخستین پرتاب مداری از خاک بریتانیا و توسط یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۴۷ شرکت ویرجین اوربیت با شکست همراه بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روز گذشته قرار بود ۹ ماهواره توسط شرکت ویرجین اوربیت از پایگاه فضایی کورن وال بریتانیا به مدار ارسال شود. این پرتاب که نخستین پرتاب مداری از […]
نخستین پرتاب مداری از خاک بریتانیا و توسط یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۴۷ شرکت ویرجین اوربیت با شکست همراه بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روز گذشته قرار بود ۹ ماهواره توسط شرکت ویرجین اوربیت از پایگاه فضایی کورن وال بریتانیا به مدار ارسال شود. این پرتاب که نخستین پرتاب مداری از خاک این کشور محسوب میشد نتوانست با موفقیت به پایان برسد.
با وجودی که بریتانیا در مقام دوم ساخت ماهواره در جهان قرار دارد اما برای ارسال آنها به مدار به شرکت های خصوصی و آژانس های دولتی دیگر کشورها نیاز دارد.
به همین دلیل پرتاب دیروز از خاک این کشور می توانست آغازگر عصر جدیدی برای این کشور در زمینه پرتاب ماهواره محسوب شود. طبق گزارش منتشر شده هواپیمای بویینگ که حامل ۹ ماهواره بود در پرواز نخست با موفقیت عمل کرد. چند دقیقه پس از رها سازی نیز مرحله اول موشک جدا شد. درست در این زمان پرتاب با مشکل مواجه شد.
در این زمان پخش زنده و توییت های ویرجین اوربیت چندان درست نبود. با وجود کاهش ارتفاع موشک، مجری در این باره توضیحاتی ارائه نکرد و توضیحاتی در مورد گمراه کننده بودن داده های موشک داد. حتی چند دقیقه بعد نیز ویرجین اوربیت در توییتر اعلام کرد ارسال ۹ ماهواره با موفقیت انجام شد.
اما واقعیت چنین نبود. حدود نیم ساعت پس از رهاسازی این شرکت ایجاد مشکل را در توییتر تایید کرد و اعلام کرد موشک لانچر وان حامل ماهواره ها دچار نقص فنی شد. بنظر می رسد در همان لحظه ویرجین اوربیت متوجه نقص فنی شد اما جزییاتی از آن ارائه نکرد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster