سازمان ملل در گزارش اخیر خود اعلام کرد لایه اوزون مربوط به بخش بالای قطب جنوب در حال ترمیم است و تا سال ۲۰۶۶ بطور کامل بهبود می یابد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تلاش های انجام گرفته برای کنترل استفاده از مواد شیمیایی مخرب لایه اوزون باعث شد تا این لایه […]
سازمان ملل در گزارش اخیر خود اعلام کرد لایه اوزون مربوط به بخش بالای قطب جنوب در حال ترمیم است و تا سال ۲۰۶۶ بطور کامل بهبود می یابد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تلاش های انجام گرفته برای کنترل استفاده از مواد شیمیایی مخرب لایه اوزون باعث شد تا این لایه اکنون در مسیر بهبود قرار بگیرد. این مواد شیمیایی که برای سلامتی انسان نیز مضر بودن می توانستند تاثیر مخربی روی لایه اوزون داشته باشند.
پل نیومن، رییس بخش کنترل و ارزیابی علمی در مورد بهبودی لایه استراتوسفر فوقانی و سوراخ ایجاد شده می گوید اکنون این لایه در حال ترمیم است و این موضوع می تواند خوشحال کننده باشد. اگر چه روند ترمیم بسیار کند است اما روند رو بهبودی دارد.
طبق گزارش منتشر شده توسط انجمن هواشناسی آمریکا ترمیم لایه اوزون در فاصله ۳۰ کیلومتری جو زمین در حدود ۲۰ سال آینده به میزان قبل از سال ۱۹۸۰ باز نمی گردد. همچنین ترمیم حفره قطب جنوب نیز به طور کامل نخواهد بود.
در ادامه این گزارش آمده است وضعیت این لایه نسبت به چهابسیاری راآینده بهتر است و می توان امیدوار بود تا سال ۲۰۶۶ این روند ادامه پیدا کند. تاکنون دانشمندان و حامیان محیط زیست تلاش های بسیاری برای ترمیم این حفره بکار گرفته اند.ذبا این اقدامات می توان به آینده بهتر امیدوار بود.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster