ثبت نام در طرح‌های فروش و پیش‌فروش ایران خودرو قرار بود سبب شود که محصولات این خودروساز داخلی هرچه سریع‌تر به دست مصرف‌کنندگان واقعی برسد و دست دلالان و سوداگران بازار خودرو از خودروهای صفر کیلومتر کوتاه شود.
در عمل اما این اهداف محقق نشده و بازار خودرو همچنان جولانگاه دلالان و سودجویان است. حتی افزایش میزان تولید خودروسازان نسبت به سال ۹۷ نیز نتوانسته وضعیت بازار خودرو را اندکی بهبود بخشد و همچنان مصرف‌کننده ایرانی با کمبود عرضه خودرو از جانب خودروسازان مواجه است.
از یک طرف کمبود عرضه و از طرف دیگر سیاست قیمت‌گذاری دستوری سبب شده که بازار خودرو به وضعیت فعلی مبتلا شود. مشکلی که راه‌حل‌های ارائه شده برای آن تاکنون کارساز نبوده است.
به هر روی ایران‌خودرو نیز مشابه با دیگر خودروسازان فعال در کشورمان فعلا در حال ارائه طرح‌های پیش‌فروش، فروش نقدی و فروش اینترنتی است تا به کمک آن‌ها محصولات نهایی خود را به دست مصرف‌کنندگان برساند.
در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر ثبت نام شرایط فروش و پیش ‌فروش‌های متنوع محصولات ایران خودرو:
عناوین این مطلب
اختلال در سایت ایران‌خودرو با گذشت ۴ روز از آغاز زمان ثبت‌نام بالاخره برطرف شد و امروز چهارشنبه بسیاری از متقاضیان موفق به ثبت درخواست خرید خود شده‌اند.
طرح جدید فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو از طریق قرعه‌کشی ویژه متقاضیان عادی، متقاضیان جوان‌سازی جمعیت (مادران) و متقاضیان خودروهای فرسوده، براساس اعلام قبلی این شرکت از روز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه از ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.
اما ‌سایت ایران‌خودرو از دقایق اول ثبت‌نام دچار اختلال شد و متقاضیان نتوانستند اقدام به ثبت تقاضای خرید کنند.
پیرو این موضوع و ادامه اختلال در سایت ایران خودرو، این شرکت مهلت ثبت‌نام خودرو را یک‌بار تا ۲۱ دی‌ و بار دیگر با ادامه اختلال‌ها تا یکشنبه ۲۵ دی‌ تمدید کرد و از متقاضیان خرید خودرو خواست برای ثبت‌نام عجله نکنند.
این در حالی است که تا دیروز سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ یعنی با گذشته سه روز از آغاز ثبت‌نام هنوز این سایت دچار اختلال بود و امکان ثبت‌نام برای تعداد زیادی از متقاضیان فراهم نشده بود.
در روزهای گذشته امکان ورود به سایت اصلا وجود نداشت و کاربر با پیام «سرور وب سایت به‌طور موقت از دسترس خارج شده است» مواجه می‌شد اما اکنون سایت ایران خودرو باز می‌شود و امکان ادامه فرایند ثبت‌نام وجود دارد.
در این دوره از ثبت‌نام و قرعه‌کشی چهار محصول سورن پلاس دوگانه سوز، رانا پلاس، پارس سال سفارش (ELX)، با موتور XU۷P و پارس سال با موتور XU۷P عرضه می‌شود.
گروه صنعتی ایران خودرو در اطلاعیه‌ای تصریح کرد: «در پی کندی سایت فروش اینترنتی محصولات این شرکت به دلیل ترافیک متقاضیان و در راستای تکریم مشتریان، زمان اجرای طرح فروش فوق‌العاده تا یک شنبه ۲۵ دی‌ماه تمدید شد.»
درپی اختلال ایجاد شده در روند ثبت‌نام چهل‌ و دومین مرحله از فروش فوق‌العاده چهار محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو، مهلت ثبت‌نام که در ابتدا تا پایان روز سه‌شنبه (۲۰ دی ماه) در نظر گرفته شده بود، “یک روز دیگر” تمدید شد.
بر این اساس امکان ثبت‌نام تا پایان روز چهارشنبه (۲۱ دی ماه) برای متقاضیان فراهم خواهد بود.
 ایران خودرو قرار بود امروز فروش فوق‌العاده چند محصول خود را از طریق قرعه‌کشی در سایت خود داشته باشد اما متقاضیان می‌گویند امکان ثبت‌نام وجود ندارد و سایت باز نمی‌شود.
مردم گلایه دارند که ایران‌خودرو‌ در حال حاضر تلاش می‌کند محصولات خود را در قالب بورس کالا و با قیمت‌‌های بسیار بالاتر به فروش برساند و برای همین است که سهمیه عرضه خودرو از طریق قرعه‌کشی با نرخ مصوب را بسیار کاهش داده است.
گروه صنعتی ایران‌خودرو در تازه‌ترین طرح فروش محصولات خود، سورن پلاس دوگانه‌سوز، پارس سال سفارشی (‌ELX)، پارس سال سفارش با موتور XU۷P و راناپلاس را با موعد تحویل ۹۰ روزه عرضه می‌کند.
این طرح از فردا یکشنبه ۱۸ دی‌ماه به مدت سه روز برای سه گروه متقاضیان عادی، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اجرا خواهد شد. متقاضیان نهایی شنبه ۲۴ دی‌ماه از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی انتخاب خواهند شد. مراسم قرعه‌کشی به‌صورت مستقیم از طریق سایت ایران خودرو به نشانی ‌‌ikco.ir و صفحه رسمی این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir پخش خواهد شد.
زمان فعال‌سازی این بخشنامه بر روی سایت فروش ایران خودرو  ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ شروع و تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند در موعد تعیین‌شده از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.
فروش فوق‌العاده چهار محصول ایران خودرو - دی ۱۴۰۱
به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز می‌رساند شرکت ایران خودرو طرح فروش فوق العاده وانت آریسان ۲ دوگانه سوز (بدون قرعه کشی) با در نظر گرفتن هر کد ملی یک دستگاه و دارا بودن گواهینامه رانندگی و با موعد تحویل ۹۰ روزه با شرایط جدول ذیل ارائه می‌نماید:
فروش نقدی وانت آریسان بدون قرعه کشی و محدودیت - آذر ۱۴۰۱
دو محصول سورن پلاس دوگانه‌سوز و پارس ‌ELX با موتور XU۷ پلاس در طرح فروش فوق‌العاده برای دو گروه متقاضیان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و دارندگان خودروهای فرسوده از امروز شنبه ۲۶ آذرماه به مدت ۳ روز عرضه می‌شوند.
مشتریان نهایی این دو محصول ۳۰ آذرماه از طریق قرعه کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی انتخاب خواهند شد.
متقاضیان می‌توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.
مراسم قرعه‌کشی طرح فروش ۳۰ روزه (۳ محصول) و ۹۰ روزه (۲ محصول) ایران خودرو ساعت ۱۱ صبح امروز چهارشنبه ۹ آذرماه انجام شد.
مشخصات متقاضیان منتخب “در طرح عادی” پس از تأیید ناظرین از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو تا فردا اعلام و همچنین پیامک اطلاع‌رسانی برای منتخبان ارسال خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “مادران” پس از استعلام از سازمان ثبت احوال، اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین اسامی برندگان در طرح “خودرو فرسوده” پس از استعلام از سازمان ستاد مدیریت سوخت، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
منتخبان به‌مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت تا مبلغ پیش‌پرداخت را براساس بخشنامه پرداخت کنند و در صورت واریز نکردن وجه، نفرات فهرست ذخیره، جایگزین خواهند شد.

دور جدید فروش فوق العاده محصولات شرکت ایران خودرو از پنجشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز شده است.
تمام محدودیت‌های قبل (قرعه‌کشی) در این بخشنامه فعال است.
فروش فوری محصولات ایران خودرو - آذر ۱۴۰۱
دور جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو (قرعه‌کشی) از روز پنجشنبه به مدت ۴ روز آغاز شد.
پیش‌فروش ایران خودرو
طرح جدید پیش فروش (قرعه کشی) ۵ محصول شرکت ایران خودرو ویژه آبان ماه ۱۴۰۱ از پنجشنبه آغاز شد.
بخشنامه پیش فروش از تاریخ پنجشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۱ به مدت ۴ روز فعال خواهد شد.
کلیه محدودیت ها در این بخشنامه فعال خواهد بود.
پیش‌فروش ایران خودرو
مراسم قرعه کشی سی و نهمین مرحله طرح فروش فوق العاده و پیش فروش یک ساله محصولات ایران خودرو روز گذشته برگزار شده بود که اسامی برندگان قطعی آن دقایقی قبل منتشر کرد.
نتایج قرعه کشی پس از تایید توسط نهادهای نظارتی از طریق سایت فروش ایران خودرو (پنل کاربری>استعلام قرعه کشی) اعلام شد و منتخبان سه روز مهلت دارند نسبت به واریز وجه خودرو مطابق با بخش‌نامه اقدام کرده و در صورت عدم واریز، نفرات ذخیره جایگزین خواهند شد.
در سی و نهمین مرحله از فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو، پنج خودروی پارس سال، سورن پلاس، پارس سال ELX، پژو ۲۰۷ دستی و ۲۰۷ اتوماتیک، با موعد تحویل سه ماهه عرضه شد.
در طرح پیش فروش محصولات نیز، خودروی تارا دستی، تارا اتوماتیک، رانا پلاس، دنا پلاس توربو دستی و دنا پلاس توربو اتوماتیک،عرضه شده است.
گفتنی است، ایران خودرو در این مرحله در قالب فروش فوق‌العاده و پیش فروش به عرضه ۳۹ هزار دستگاه خودرو اقدام  کرده که ۲۵ هزار دستگاه آن در قالب فروش فوق‌العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و ۱۴ هزار دستگاه نیز به صورت پیش فروش با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه بوده است.
روز گذشته مراسم قرعه کشی مرحله سی و هشتم فروش فوق العاده و پیش فروش عادی محصولات ایران‌خودرو با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش این خودروساز برگزار شد.
نتایج پس از تایید قرعه‌کشی توسط نهادهای نظارتی از طریق سایت فروش ایران خودرو (پنل کاربری>استعلام قرعه کشی) اعلام شد.
منتخبان سه روز مهلت دارند نسبت به واریز وجه خودرو طبق بخش‌نامه اقدام کنند و در صورت عدم واریز نفرات ذخیره جایگزین خواهند شد.
حتما بخوانید:
شرایط فروش محصولات سایپا
دقایقی قبل قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده و پیش فروش محصولات ایران خودرو مرحله سی‌ و هشتم آغاز شد.
مراسم قرعه کشی طرح فروش ۳ ماهه (۴ محصول) و پیش فروش (۵ محصول) ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه ۱۸ مهرماه آغاز شده است.
مشخصات متقاضیان منتخب “در طرح عادی” پس از تایید ناظرین از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو تا عصر امروز اعلام و همچنین پیامک اطلاع رسانی برای منتخبان ارسال خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “مادران” پس از استعلام از سازمان ثبت احوال، اطلاع رسانی خواهد شد.
اسامی برندگان در طرح “خودرو فرسوده” پس از استعلام از سازمان ستاد مدیریت سوخت، اطلاع رسانی خواهد شد.
منتخبان به مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت تا به واریز، مبلغ پیش پرداخت براساس بخشنامه اقدام کنند و در صورت واریز نکردن وجه، نفرات فهرست ذخیره، جایگزین خواهند شد.
ظرفیت محصولات در طرح فروش ۹۰ روزه (عادی):
ظرفیت محصولات در طرح پیش فروش (عادی):
حتما بخوانید:
طرح های فروش ایران خودرو برای مادران
طرح فروش فوق‌العاده (با موعد تحویل ۳ ماهه) برخی محصولات شرکت ایران‌خودرو در سایت رسمی فروش ایران خودرو (قرعه‌کشی) مطابق جدول انتهای بخشنامه از روز سه شنبه ۱۲ مهرماه و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.
فروش فوری محصولات ایران خودرو -۱۲ مهر ۱۴۰۱
ایران‌خودرو جدیدترین طرح پیش فروش عادی خود را اعلام کرد. مطابق این طرح که از روز سه شنبه ۱۲ مهرماه آغاز شده و تا ۴ روز کاری ادامه خواهد داشت مشتریان شرکت مذکور می‌توانند محصولات موردنظر خود را انتخاب کرده و در قرعه‌کشی شرکت کنند. موعد تحویل نیز برای آن‌ها حداکثر ۱۲ ماه است.
پیش فروش محصولات ایران خودرو - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
فروش هایما S5 توسط به صورت اقساطی در شرکت لیزینگ ایران خودرو  از ششم مهر ماه آغاز خواهد شد.
گروه صنعتی ایران‌خوردو اعلام کرد که برخی از محصولات این شرکت در یک شرایط فروش فوق‌العاده و از طریق قرعه‌کشی در بازار عرضه خواهند شد.
این طرح فروش با موعد تحویل ۳ ماهه برگزار شده و متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی خودروسازان انتخاب نشده‌اند می‌توانند در آن شرکت کنند.
گروه صنعتی ایران‌خودرو ۵ محصول خود را با موعد تحویل حداکثر یک ساله از یکشنبه ۲۰ تیرماه تا سه‌شنبه ۲۲ تیرماه از طریق سایت esale.ikco.ir عرضه خواهد کرد.
در این طرح پیش فروش ایران‌خودرو، پنج محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک عرضه خواهد شد.
موعد تحویل تمامی خودروها از خرداد تا مرداد ماه سال آینده تعیین شده است.
مشتریان نهایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام، در روز چهارشنبه این هفته از طریق قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای ناظر تعیین خواهند شد.
شرکت خودروسازی‌ ایران‌خودرو از امروز ۱۸ خرداد ماه طرح فروش فوق‌العاده خود را آغاز کرد.
در طرح فروش‌ فوق‌العاده این شرکت سه محصول پژو پارس سال، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای و دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک با حداکثر موعد تحویل ۳ ماهه عرضه شده است.
متقاضیان ثبت‌نام در این طرح فروش می‌توانند از امروز به سایت فروش ایران‌خودرو مراجعه کرده و عملیات ثبت‌نام را انجام دهند.
لازم به ذکر است که ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو در ۱۸ خرداد ماه نیز همچون گذشته نیازمند پرداخت هزینه خاصی نیست و تنها پس از اجرای قرعه‌کشی، منتخبین ۷۲ ساعت فرصت دارند تا مبلغ کل خودروی ثبت‌نامی خود را واریز کنند. در این حالت ثبت‌نام تکمیل شده و خودرو این افراد نهایتا پس از ۹۰ روز به آن‌ها تحویل داده خواهد شد.
یازدهمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو،‌ ۳ محصول را با موعد تحویل ۹۰ روز عرضه می‌کند. این طرح از روز سه شنبه ۲۳ دی ماه به مدت سه روز به اجرا گذاشته می‌شود.
به منظور توزیع و عرضه خودرو میان مشتریان واقعی،‌ محدودیت‌های اعمال شده در طرح‌های قبلی،‌ کماکان اعمال می‌شود. منتخبان طرح‌های قبلی که موفق به واریز وجه نشده‌اند‌ نیز می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در این طرح ایران‌خودرو اقدام کنند.
متقاضیان نهایی حداکثر سه روز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام ایران‌خودرو‌ با انجام قرعه‌کشی مشخص خواهند شد، این افراد تا پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کنند.
جدول خودروهای قابل واگذاری در مرحله یازدهم طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو:
ثبت‌نام ایران‌خودرو پیش‌فروش اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
 
مهلت تحویل تعهدات معوق خودروسازان اصلی تا اواسط بهمن‌ماه
صادرات ۲۰۰۰ دستگاه خودروی تارا و دنا به روسیه آغاز شد
خریداران فیدلیتی در بورس کالا چقدر سود کردند؟
چگونه از بورس کالا خودرو بخریم؟ + جزییات معامله فیدلیتی هفت نفره مشکی در بورس کالا
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پربازدید
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۱
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۱ + اخبار مرتبط
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۱
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علائم خرابی سنسور دریچه گاز و نحوه عیب‌یابی آن
جدیدترین مقالات
شرایط فروش، پیش فروش و فروش اقساطی محصولات کرمان موتور
لرزش فرمان به چه دلایلی اتفاق می‌افتد؟
کارشناسی خودرو پژو ۲۰۶
ماشین کره‌ای چی بخرم؟ معرفی بهترین گزینه‌های خرید ماشین کره‌ای در ایران
معرفی انواع مدل‌های دنا؛ کدام تیپ دنا مناسب شماست؟

source

source

source

توسط digitalwebmaster