فناوری جدید عرضه شده در نمایشگاه CES 2023 مربوط به تهیه غذا در سیاره مریخ بود که می تواند آینده تهیه غذا در این سیاره را متحول کند. در این فناوری یک بیوراکتور قرار دارد که می تواند پلاستیک را به وعده غذایی تبدیل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا بهمراه […]
فناوری جدید عرضه شده در نمایشگاه CES 2023 مربوط به تهیه غذا در سیاره مریخ بود که می تواند آینده تهیه غذا در این سیاره را متحول کند. در این فناوری یک بیوراکتور قرار دارد که می تواند پلاستیک را به وعده غذایی تبدیل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا بهمراه آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ژاپن همکاری هایی را با شرکت های تولید کننده مواد غذایی اغاز کردند تا بتوانند راه هایی را برای رشد غذا در مریخ پیدا کنند.
شرکت Beehex یک راه حل خاص را برای تولید مواد غذایی از پلاستیک ارائه کرده است. این شرکت روی راه های جدید تولید غذا در فضا کار می کند. این شرکت که بنیان گذار آن یک مهندس وابسته به ناسا است، برای طراحی روش خود از قابلیت هایی مانند پرینت سه بعدی، وعده های غذایی شخصی سازی شده و شرایط ریزگرانش کمک گرفت.
این مهندس در مورد روش خود می گوید: در راه حل جدید از یک طرف زباله های پلاستیک جمع آوری و خرد میشود و به بیواکتور حاوی باکتری اضافه میشود.
این باکتری ها مهندسی شده هستند و می توانند پلاستیک ها را پی از خوردن به زیست توده تبدیل کنند. این زیست توده ها نیز در نهایت برای تولید بافت یا اشکال استفاده خواهد شد.
به گفته موسس این شرکت بودجه طرح تولید غذا از پلاستیک توسط سازمان پروژه های پژوهشی پیشرفته تامین شده است. زیرا این سیستم می تواند درون یک کانتینر و برای عملیات امدادرسانی مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین سیستم موردنظر برای سربازان و ارتش می تواند کارآمد باشد. اجزای اصلی این دستگاه می تواند درون یک فضاپیما قرار گرفته و در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار بگیرد. به گفته شرکت سازنده این پروژه تا سال ۲۰۲۷ آغاز خواهد شد.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster