توسطautokhabari


ژانویه 9, 2023

وزارت صمت اعلام کرده است که اولین محموله خودروهای وارداتی ایتالیایی با نشان فیات در راه ایران هستند. پیگیری خبرنگار اسب بخار نشان می دهد که شرکت پارسیان موتور در اولین محموله وارداتی فیات، مدل های ۵۰۰ و تیپو را به ایران خواهد آورد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، سخنگوی وزارت صمت در گفت و گوی اخیر خود در رسانه ها اعلام کرده است که بزودی محصولات وارداتی فیات ایتالیا به بازار ایران می آیند. حال بررسی های اسب بخار نشان می دهد که پارسیان موتور متولی واردات خودروهای سواری فیات است. در حال حاضر این شرکت ون های مختلف این خودروساز ایتالیایی را به بازار ایران عرضه می کند و مسئولیت فروش و خدمات پس از فروش ون های باری، مسافری و امدادی دوکاتو را دارد. حال این شرکت خصوصی می خواهد تا در بحث واردات خودرو با دو مدل سواری فیات ۵۰۰ و فیات تیپو حضور خود را در بازار پر رنگتر کند. پیگیری ها نشان می دهد که اولین محموله وارداتی فیات شامل این دو مدل بوده و طی روزهای آتی به گمرک ایران می رسد.
فیات ۵۰۰ معروف ترین محصول این خودروساز ایتالیایی است و فروش بالایی را در کلاس هاچ بک های کوچک شهری در بازار جهانی دارد. حال قرار است تا با بازگشایی واردات خودرو، دوباره این محصول ایتالیایی و با اصالت با په جاده های کشور بگذارد.
فیات تیپو هم که در بازار جهانی با در جایگاه یک سدان، هاچ بک و استیشین واگن اقتصادی قرار دارد، می خواهد تا در گام نخست با نمونه سدان توسط پارسیان موتور به ایران وارد شود. این خودرو فروش خوبی را در بازار کشورهای مختلف دارد و در برخی کشورها نسخه های هیبریدی و دیزلی آن هم عرضه می شود.
با درود
مگر فیات ایتالیا با کرایسلر آمریکا شریک و جوینت ونچر نبودن !!
مگر ورود ماشین فیات تا همین چند وقت پیش ممنوع نبود .
فکر میکنم همه ما سر کار هستیم
فیات یه برند مستقله. اینکه با کرایسلز زیر پرچم یه هلدینگ باشه دلیل نمیشه که بخواد آمریکایی باشه یا وارد ایران نشه.
ما ایرانیها گاهی خودمون حاشیه درست میکنیم برای واردات!
کاش نسخه هاچ‌بک فیات تیپوروبیارن
اشتباه نکنید درست جنگ بین ایران وامریکاهست وروزبه روز تحریم میشیم ولی الان وارادات وصادرات از امریکا داریم ساده ترین قطعه سیم جوش امریکایی خودم خریدم واردات خودرو از امریکا ونام امریکایی ممنوعه از شرکا ممنوع نیست وهزار قطعه ومحصول …مبادله میشه
واقعا من نفهمیدم، وقتی که واردات ممنوع نبود و تحریم انچنانی نبودیم، ورود خودرو یک پروسه شش ماهه تا دو سال طول میکشید. چطور این بزرگواران زیر دو ماه اوکی کردن! اینا میگفتن، تحریم هستیم، گندم و سویا و ذرت …. تا باتری قلمی و شیرخشم و دارو نمیتونیم وارد کنیم! برند اروپایی شریک کرایسلرآمریکا، دارن میارن!
چه خبره واقعا!
فقط برای کارمند و کارگر تحریم هست!
واقعا من نفهمیدم، وقتی که واردات ممنوع نبود و تحریم انچنانی نبودیم، ورود خودرو یک پروسه شش ماهه تا دو سال طول میکشید. چطور این بزرگواران زیر دو ماه اوکی کردن!
اینا میگفتن، تحریم هستیم، گندم و سویا و ذرت …. تا باتری قلمی و شیرخشک و دارو نمیتونیم وارد کنیم!
برند اروپایی شریک کرایسلرآمریکا، دارن میارن!
چه خبره واقعا! فقط برای کارمند و کارگر تحریم هست!
این ماشینها هم که برای قشر خاصی است. متاسفانه!
گفته میشه، بخشی از مطالبات چندساله پول نفت از کشور کره، هند و ترکیه بصورت خودرو دریافت میشه! خدا میدونه
اگه دقت کنیم خودروها بیشتر از ۴ مبدا است. ۱- کره جنوبی ۲- هندوستان ۳-ترکیه و کشور دوست و غیرهمسایه۴-چین