تیم تحریریه
لطف الله سیاهکلی یکی از اعضای کممیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: من به عنوان نماینده مردم از رئیس جمهور تقاضا دارم مطابق با قانون با فاطمی امین برخورد کرده و به جرمی که وزیرش مرتکب می‌شود رسیدگی کند!
لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگویی، فروش خودرو در بورس را اقدامی بی‌معنا دانست و اضافه کرد: با فروش خودرو در بورس کدام مشکلات صنعت را حل می کنیم؟ آیا این اتفاق بازار را رقابتی می‌کند؟ آیا کیفیت نازل خودروها را افزایش می‌دهد؟ آیا می‌تواند قیمت‌ها را کاهش بدهد؟ پاسخ همه این پرسش هامنفی است و عرضه خودرو در بورس نتیجه‌ای جز گران‌تر شدن خودروها نداشته و نخواهد داشت!
وی بااشاره به اینکه بین عرضه و تقاضای خودرو تعادلی وجود ندارد، گفت: پرسش اصلی این است که وزیر صمت با کدام مجوز پول را از جیب مردم خارج و به خودروساز، دولت یا واردکننده می‌دهد؟
نماینده مردم قزوین فاطمی امین را مجرم دانست و افزود: دستگاه‌های قضایی باید وزیر صمت را بابت تخلفاتی که در حوزه خودرو انجام می‌دهد محاکمه کند. در چنین شرایطی واردکنندگان خودرو بیش از 80 درصد سود عایدش می‌شود چرا باید با اقدامات دیگر سود آنها را افزایش بدهیم؟ چرا باید خودروهای وارداتی که 800 میلیون تومان ارزش دارند در ایران بیش از 2 میلیارد تومان فروخته شوند؟
سیاهکلی ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم از رئیس جمهور تقاضا دارم مطابق با قانون با فاطمی امین برخورد کند و به جرمی که وزیرش مرتکب می‌شود رسیدگی کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه اگر این روند مدیریتی دنبال شود تردید نکنید که قیمت پژو بالاتر از 500 میلیون تومان خواهد شد، تاکید کرد: اگر فاصله قیمت کارخانه و بازار زیاد شود کارخانه باید قیمت‌ها‌ را افزایش بدهد؟ اگر عرضه هر محصولی کم شود قیمت آن افزایش پیدا می‌کند و کاهش عرضه قیمت خودرو را اینگونه در بازار افزایش داده است. بنا به چه منطقی با محتکران پیاز و سیب‌زمینی برخورد می‌کنیم اما برخوردی در برابر دپوکنندگان خودرو نداریم؟ چرا با واردکننده و خودروسازان برخورد نمی‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا با محتکران خودرو برخورد نمی‌شود؟ گفت: مافیا خودرو در ایران صاحب قدرت و نفوذ هستند. تعدادی از دست‌اندرکاران با این مافیا همراه‌اند پس طبیعی است که همه با هم جیب‌هایشان را پر می‌کنند و در این میان این مردم عادی‌اند که هر روز جیب‌هایشان خالی‌تر می‌شود.
سیاهکلی افزود: وظیفه من دفاع از حقوق مردم است، این شرایط پذیرفتنی نیست آیا قیمت خودرو در بورس قیمت واقعی است یا بیشتر از قیمت واقعی است؟ اگر بیشتر است چرا وزیر اجازه می‌دهد که خودروساز داخلی و واردکننده خودرو را بورس عرضه کند و پول عاید از فروش خودرو در بورس هم در جیب آنها برود؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن در پاسخ به این پرسش که تعدادی از صنایع از کمبود گاز و مازوت گلایه دارند آیا برنامه‌ای برای تامین سوخت صنایع در دستور کار قرار گرفته است؟ گفت: اگر بیش از این مازوت مصرف شود تنفس در ایران دشوار خواهد شد و همان‌گونه که آب را در شیشه کردیم، باید هوا را نیز در شیشه کنیم و به مردم برای تنفس کردن بدهیم. مسئله باید به‌گونه‌ای دیگر حل شود، ایران گاز دارد اما در واقع گاز ندارد و مسئولان باید بگویند چرا زیرساخت‌ها را برای استخراج گاز را فراهم نکردند.
وی در پایان تمام مشکلات موجود در کشور را به مدیریت‌های نادرست نسبت داد و افزود: آقای رئیس جمهور چه قبول کند چه قبول نکند وزیر صمت دولت‌اش ضعیف بوده و این وزیر هم اکنون مرتکب جرم شده است.
صبح امروز 18 دی ماه 2سال 1401 بورس کالای ایران میزبان عرضه 8000 خودروی داخلی بود، در این روز 4000 دستگاه شاهین و 4000 دستگاه نیز پژو 207 دنده دستی…
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای اعلام کرد طرح جدید فروش فوق العاده محصولات محصولات این شرکت ویژه متقاضیان عادی، طرح جوانی جمعیت و خودروهای فرسوده از امروز…
مطابق آنچه دولت اعلام کرده، در دور جدد وارادت خودرو که به تازگی آغاز شده، شرکت‌های واردکننده خودرو برای ارائه خدمات پس از فروش مناسب تعهد محضری داده اند، اما…
بورس کالای ایران اعلام کرد در هفته جاری، 13 هزار و 250 دستگاه خودرو روی تابلو خواهد رفت! این خودروها شامل پژو 207 اتوماتیک، پژو 207 دستی، تارا دستی، شاهین،…
طبق اعلام سازمان بورس کالا، این سازمان روز یکشنبه مورخ 18 دی ماه میزبان عرضه 2000 دستگاه خودروی شاهین دنده ای خواهد بود. قیمت پایه شاهین دستی در این عرضه…
سازمان بورس کالای ایران اعلام کرد فردا 18 دی ماه سال 1401، تعداد 10 هزار دستگاه خودرو از محصولات ایران خودرو روی تابلو می روند. در این اطلاعیه آمده که…
ساعت 10 امروز قرعه کشی شروع میشد ولی الان ساعت حدود 2 هست و سایت…
سلام ،شما نخر و با اتوبوس و مترو برو این ور اونور. یا اینکه برو…
سلام ، لطفاً برای خدمات پس از فروش و گارانتی هم مانند فروش خودرو برای…
تیپ 1 و 3 تولید شده؛ مصرفش بیشتره چون وزنش مقدار کمی سنگین تره
سلام اینه های ام سی فقط تنظیم برقی هستند ولی تاشو یرقی نیست که بیرون…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source
source

source

توسط digitalwebmaster