یک شرکت هلندی نوع جدیدی از ساعت ساخته است که به جای زمان میزان استرس، دمای بدن و ضربان قلب را نشان می دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت نوواچ Nowatch ساخت یک شرکت هلندی نوعی فناوری پوشیدنی محسوب میشود که به جای زمان در هنگام بستن روی مچ دست، میزان […]
یک شرکت هلندی نوع جدیدی از ساعت ساخته است که به جای زمان میزان استرس، دمای بدن و ضربان قلب را نشان می دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت نوواچ Nowatch ساخت یک شرکت هلندی نوعی فناوری پوشیدنی محسوب میشود که به جای زمان در هنگام بستن روی مچ دست، میزان استرس، دما، ضربان قلب و الگوهای خواب را نشان می دهد.
هایلک مونتینگا، از بنیانگذاران شرکت نوواچ در مورد ساخت این ساعت می گوید دلیل ساخت این ساعت به دنبال تشخیص بیماری ژنتیکی وی با کمک این فناوری انجام شده است. مونتینگا در سال ۲۰۲۰ شرکت خود را تأسیس کرد و برای طراحی این ساعت نیز از شرکت فیلیپس کمک گرفت.
این ساعت نمی توان زمان را به کاربران خود نشان دهد. سازندگان آن معتقدند نمایش زمان می تواند استرس را افزایش دهد. نمایشگر ساعت یک سنگ قیمتی است که روی آن حکاکی شده است. در واقع به دلیل وجود چنین سنگی این ساعت به جواهر شباهت پیدا کرده است.
در این فناوری فعالیت الکترودرمال تحت نظر خواهد بود. با نظارت بر این فعالیت، تغییرات پوست در برابر جریان الکتریکی و فعالیت غدد بررسی شده و استرس را تشخیص می دهد. پس از تجزیه و تحلیل داده ها از طریق یک ارزش ضعیف به کاربر هشدار داده میشود تا استراحت کند.
کورتیزول و رسانایی پوست در نتیجه وجود استرس ایجاد می‌شوند و نوواچ اولین ساعت موجود در بازار محسوب میشود که می تواند سطح استرس را کنترل کند. داده های جمع آوری شده توسط یک اپلیکیشن در تلفن همراه قابل مشاهده است.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster