دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
«لارس برگستروم»، مدیر مهندسی اندروید گفته که گوگل می‌خواهد RISC-V به عنوان یک پلتفرم سطح 1 در اندروید دیده شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
گوگل اعلام کرد که سیستم‌عامل اندروید از معماری RISC-V پشتیبانی خواهد کرد. RISC-V معماری محاسباتی جایگزین Arm محسوب می‌شود؛ معماری و ساختاری که تقریباً تمام گوشی‌های هوشمند امروزی از آن استفاده می‌کنند.
اندروید، سیستم‌عامل توسعه‌یافته توسط گوگل، در حال حاضر از چند معماری مختلف مانند Arm و x86 پشتیبانی می‌کند. اکثر دستگاه‌هایی که از اندروید استفاده می‌کنند، مانند گوشی‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند، به چیپست‌های مبتنی بر Arm مجهز هستند. بااین‌حال، یکی از معماری‌هایی که در چند وقت گذشته خبرهای زیادی درباره آن منتشر شده، RISC-V است که یک معماری رایگان و آزاد محسوب می‌شود.
درواقع هرکسی می‌تواند براساس آن تراشه‌های خود را بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه مجوز یا حق امتیازی طراحی کند و گوگل طی سخنرانی خود در اجلاس RISC-V پشتیبانی از آن را اعلام کرد.
RISC-V از آن جهت اهمیت زیادی دارد که رایگان و آزاد است و فروشندگانی که می‌خواهند محصولات ارزان loT بسازند، علاقه‌مند خواهند بود که از آن برای توسعه تراشه‌های ارزان‌قیمت استفاده کنند. همچنین شرکت‌هایی که قصد دارند وابستگی خود به رقبا یا نهادهای خارجی را کمتر کنند نیز به‌طور جدی آن را دنبال خواهند کرد.
گوگل هم اکنون نیز در تراشه امنیتی Titan M2 خود که در گوشی‌های سری پیکسل استفاده می‌شود، از معماری RISC-V استفاده می‌کند و اینتل نیز اکنون برای برخی مشتریان تجاری خود چیپست‌های RISC-V را ارائه می‌کند.
در سخنرانی گوگل، «لارس برگستروم»، مدیر مهندسی اندروید گفت که گوگل می‌خواهد RISC-V به عنوان یک پلتفرم سطح 1 در اندروید دیده شود. درواقع می‌توان گفت که این معماری جایگزین Arm برای اندروید خواهد شد.
برگستروم در ادامه گفت که در حال حاضر می‌توان نسخه بسیار محدودی از اندروید را برای RISC-V دانلود و امتحان کرد، اما این نسخه فاقد پشتیبانی از Android Runtime (ART) است. او گفت که انتظار دارد به‌زودی شبیه‌ساز رسمی آن ارائه شود و پشتیبانی از ART نیز در سه ماهه اول 2023 از راه برسد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster