اپل اخیرا قابلیت ارتباط ماهواره‌ای اضطراری موسوم به SOS را برای گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو ارائه کرد و حالا به نظر می‌رسد که کوالکام نیز قصد دارد این قابلیت را روی تراشه‌های خود ارائه کند‌.
گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت در حال توسعه یک قابلیت موبایلی به نام Snapdragon Satellite است که احتمالا برای دستگاه‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ ارائه خواهد شد.
این قابلیت ظاهرا در نیمه دوم ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و از آنجاییکه اپل برای ارائه قابلیت SOS قرارداد همکاری با شرکت Globalstar بسته است، به نظر می‌رسد که کوالکام نیز مسیر مشابهی را در پیش خواهد گرفت. شایعاتی نیز درباره احتمال پشتیبانی سری گلکسی S23 از ارتباط ماهواره ای اضطرارای وجود دارد.
البته گفته می‌شود سامسونگ این قابلیت را با همکاری شرکتی به نام Iridium Communications ارائه خواهد کرد و بد نیست بدانید که این شرکت در حال حاضر ۶۶ ماهواره در مدار زمین دارد. این قابلیت ظاهرا علاوه بر پیام‌های متنی از تماس‌های تلفنی اضطراری نیز پشتیبانی خواهد کرد.  ‌
طبق بررسی‌هایی که روی گوشی‌های آیفون ۱۴ انجام سده مشخص شده است که قابلیت SOS آن‌ها توسط مودم اسنپدراگون X65 5G کوالکام محقق شده است. ظاهرا در مورد اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نیز اتفاق مشابهی خواهد افتاد. ضمن اینکه این تراشه از مودم پیشرفته‌تر اسنپدراگون X70 5G نیز بهره می‌‌برد. بنابراین انتظار می‌رود که قابلیت Snapdragon Satellite پیشرفته‌تر از قابلیت SOS آیفون ۱۴ باشد.
در هر حال، بید منتظر بمانیم و ببینیم ‌که کوالکام چه فکرهایی در سر دارد.
منبع: Wccftech
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster