به نظر می‌رسد دو تا از شرکت‌های ایلان ماسک یعنی تسلا و اسپیس ایکس کاملا در جهت عکس هم حرکت می‌کنند. در حالیکه ارزش سهام تسلا نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است، شرکت اسپیس ایکس توانسته یک سرمایه‌گذاری جدید ۷۵۰ میلیون دلاری جذب کند. 
طبق اطلاعاتی که از ایمیل‌های ردوبدل شده بین سرمایه‌گذاران اسپیس ایکس به دست آمده است ظاهرا قرار است همکاری مشترکی بین این شرکت فضایی و ‌کمپانی A16z صورت بگیرد که مبلغ سرمایه‌گذاری آن حدود ۷۵۰ میلیون دلار خواهد بود. نکته جالب اینکه A16z در پروسه خرید توییتر توسط ایلان ماسک نیز  مشارکت داشته است و حالا به نظر می‌رسد که این شرکت علاوه بر شبکه‌های اجتماعی قصد سرمایه‌گذاری در بخش‌های فضایی را نیز دارد. 
البته همکاری اسپیس ایکس و A16z به‌طور رسمی اعلام نشده است اما ما می‌دانیم که این شرکت در سال ۲۰۲۲ موفق شده بیش از ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جذب کند که رقم بسیار قابل‌توجهی است. در حال حاضر قیمت سهام اسپس ایکس حدود ۷۷ دلار است که ارزش بازار این شرکت را به ۱۵۰ میلیارد دلار رسانده است 
ضمنا، اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ عملکرد بسیار موفقی داشت و توانست بیش از ۶۰ راکت به فضا پرتاب کند و اخیرا همکاری نزدیکی نیز با سازمان فضایی ناسا داشته است.  این شرکت تاکنون ماهواره‌های فضایی زیادی را به مدار زمین ارسال کرده است و تعداد کاربران اینترنت ماهواره‌ای استارلینک از مرز ۱ میلیون نفر عبور کرده است. ‌
این شرکت هم‌اکنون پروژهایی مثل توسعه راکت‌های استارشیپ و Super Heavy را در دست انجام دارد و قرار است از این راکت‌های در ماموریت آینده فضایی به سمت ماه و‌ مریخ استفاده شود. در هر حال، انتطار می‌رود که اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۳ نیز به مسیر پیشرفت خود ادامه دهد و عملکرد موفق‌تری نسبت به تسلا داشته باشد.
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster