دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این محرومیت به‌نوعی تنبیه سینما تیکت در پی افشای پیش از موعد فهرست برندگان جشنواره فجر در سال گذشته است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در طول سالیان گذشته سینماتیکت یکی از پلتفرم‌های مرجع خریداری بلیت‌های جشنواره فجر بوده است، اما به‌نظر می‌رسد امسال با محرومیتی از سوی برگزار‌کنندگان این جشنواره روبه‌رو خواهد شد. علت این موضوع نیز به انتشار پیش از موعد برندگان جشنواره سال گذشته باز می‌گردد.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از مهر، در آستانه برگزاری جشنواره چهل‌و‌یکم فیلم فجر، شنیده‌ها حکایت از تصمیم سازمان سینمایی برای کنار‌گذاشتن «سینماتیکت» از چرخه بلیت‌فروشی این رویداد دارد.
بر این اساس بلیت‌فروشی جشنواره فیلم فجر از طریق سه سامانه «گیشه هفت»، «ایران‌تیک» و «آی‌تیکت» (سامانه‌ای که به‌تازگی از سوی سازمان سینمایی رونمایی شده است) صورت خواهد گرفت و با تصمیم سازمان سینمایی سینماتیکت از این فرایند کنار گذاشته خواهد شد.
علت این محرومیت نیز انتشار پیش از موعد فهرست برگزیدگان جشنواره چهلم فیلم فجر است. سال گذشته و در دقایق ابتدایی برگزاری آیین اختتامیه این رویداد، ناگهان فهرست برندگان نهایی جشنواره بدون اطلاع هیئت داوران در فضای مجازی منتشر شد.
حدود دو هفته بعد از برگزاری مراسم اختتامیه نیز پلتفرم سینماتیکت با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این افشا را پذیرفت:
«لازم بود با متنی صریح و صمیمی و بدون هیچ فشار حاکمیتی و امنیتی یا رسانه‌ای در این خصوص توضیحاتی ارائه دهیم و سهم بزرگ خود را در این حادثه تبیین کنیم و امید داریم کاربران و مردم عزیزمان، اهالی هنر و مسئولان فرهنگی، این خطای غیرعمدی و انسانی را درک کرده و پوزش ما را بپذیرند.»
دو روز بعد از انتشار رسمی این بیانیه، «یزدان عشیری»، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی، خبر داد که پرونده این پلتفرم از طریق معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حراست سازمان سینمایی درحال پیگیری است و نتایج آن به‌زودی اعلام خواهد شد.
بعدها نیز گفته شد که با تصمیم سازمان سینمایی، سینماتیکت از سامانه سمفا حذف خواهد شد و این به‌معنای آن بود که این سایت بلیت‌فروشی، به‌صورت تنبیهی قرار است از گردونه اقتصادی اکران سینمای ایران کنار گذاشته شود؛ اتفاقی که البته در عمل رخ نداد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster