یک شرکت ژاپنی نوعی بالشتک هوشمند ساخته است که با در آغوش گرفتن آن سطح اضطراب کاهش یافته و ضربان قلب نیز تنظیم خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت Yuki Engineering از یک بالشتک هوشمند در نمایشگاه CES2023 رونمایی کرده است که می تواند سطح اضطراب فردی که آن را […]
یک شرکت ژاپنی نوعی بالشتک هوشمند ساخته است که با در آغوش گرفتن آن سطح اضطراب کاهش یافته و ضربان قلب نیز تنظیم خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت Yuki Engineering از یک بالشتک هوشمند در نمایشگاه CES2023 رونمایی کرده است که می تواند سطح اضطراب فردی که آن را در آغوش گرفته کاهش دهد. در این بالشتک از ضربان های ریتمیک ملایم استفاده شده که به عنوان یک ابزار، سطح استرس را کاهش خواهد داد. به گفته تیم سازنده، در زمان آغوش گرفتن آن ضربات ریتمیک باعث تحریک شکم افراد خواهد شد تا آنها تنفسی آهسته تر و عمیق تر داشته باشند.
شرکت سازنده تحقیقاتی را در مورد هماهنگی ریتمیک بین فرد یا افراد و اشیا با همکاری دانشگاه توکیو انجام داده است. به عنوان مثال در زمانی که یک حیوان خانگی یا نوزاد را آغوش می گیریم نیز احساس آرامش خواهیم کرد. این احساس به طور ناخودآگاه در فرد ایجاد می شود. در صورت قرار گیری این بالشت هوشمند در آغوش به مدت ۵ دقیقه نیز علاوه بر افزایش سطح هوشیاری سطح استرس کاهش می یابد. طبق گزارش منتشر شده توسط انگجت این بالشت دارای ۳ حالت مختلف است. دو حالت معمولی و عمیق برای افزایش آرامش طراحی شده و دیگری تکنیک های معمول تنفس را با هدف افزایش آرامش انجام میدهد.
برای تجاری سازی بالشت هوشمند Fufuly یک پلتفرم سرمایه گذاری مردمی ساخته شده و از طریق آن هزینه های مورد نیاز جمع آوری می شود. سپس این محصول به صورت جهانی عرضه میشود. هنوز مشخص نیست قیمت این بالشتک هوشمند در بازار چقدر خواهد بود.
تبلیغات :
buy Neuralink
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster